یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴

در لوکیشن فیلم محمد رسول الله (ص)

کارگردان کویتی، فیلم امام علی (ع) را در ایران می‌سازد

 لوکیشن فیلم محمد رسول الله (ص)

فیلم‌نت نیوز: مدیرعامل شرکت سینمایی نور تابان از ساخت فیلم «The Tale of The Heavens» (قصه‌ای از آسمان) که قصه زندگی امام علی (ع) را روایت می‌کند و توسط عباس یوسفی کارگردان کویتی در شهرک پیامبر اعظم در لوکیشن فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» ساخته شده، خبر داد.

محمدرضا صابری درباره ساخت فیلم «The Tale of The Heavens» (قصه‌ای از آسمان) که روایتگر قصه زندگی امام علی (ع) است و توسط عباس یوسفی کارگردان کویتی در شهرک پیامبر اعظم ساخته شده است، گفت: «این فیلم محصول شبکه کربلا است و تمامی عوامل و بازیگران آن عراقی هستند. فقط کارگردان فیلم کویتی است و هیچ کدام از عوامل و بازیگران ایرانی در این فیلم حضور نداشتند.»

او ادامه داد: «لوکیشن مکه و مدینه که برای فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» ساخته شده بود از طرف مؤسسه نور تابان در اختیار این تیم فیلمسازی قرار گرفت تا آن‌ها بتوانند فیلمی درباره حضرت علی (ع) بسازند.» صابری درباره اکران این فیلم در ایران گفت: «هنوز در مورد پخش فیلم «The Tale of The Heavens» (قصه‌ای از آسمان) در ایران صحبتی نشده است، اگر قرار به پخش در ایران باشد قطعاً از طریق رسانه‌ها و به صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.» او همچنین اظهار کرد: «لوکیشینی که برای فیلمبرداری فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی ساخته شده امکانات و قابلیت‌های زیادی دارد و برای ساخت آن زحمت زیادی کشیده شده است. این لوکیشن می‌تواند برای ساخت بسیاری از آثار سینمایی و تلویزیونی مورد استفاده قرار بگیرد و ما هم قصد داریم این امکان را در اختیار گروه‌های فیلمسازی و برنامه‌سازی که تمایل به استفاده از آن داشته باشند، قرار دهیم.» لوکیشن اصلی فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» در شهرک پیامبر اعظم (ص) بود که طبق برنامه‌ریزی انجام شده ساخت آن در شهریور سال ۱۳۹۰ مصادف با عید قربان به پایان رسید. میلژن کرکا کلژاکویچ طراح دکور فرانسوی که جایزه سزار و آکادمی فیلم اروپا و همچنین نامزدی دریافت جایزه اِمی را در کارنامه خود دارد، طراحی دکور این فیلم را بر عهده داشت.

این لوکیشن در آغاز کار ۱۰۰ هکتار پیش‌بینی شده بود، اما با پیشرفت ساخت این فیلم سینمایی و نیاز به فضا‌های بیشتر برای ساخت دکور و همچنین طرح ساخته شدن قسمت دوم و سوم از فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» این مساحت گسترش پیدا کرد و در نهایت با ۲۲۰ هکتار مساحت، دکورسازی در آن انجام شد. در این شهرک، ماکت شهر‌های مکه و مدینه با مشخصات ۱۴۰۰ سال قبل، در مقیاس یک به یک (مختصات واقعی) طراحی و ساخته شده است.

نظرات

  • مجید جعفری ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۸:۳۶
    6 0
    خواهشن با دوبله فارسی برای ایرانیها به اجرا بزارید،عالیه لذت بردم،ممنونم
  • حسین ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۰۷:۲۲
    4 0
    عزیز از کجا دانلود کردی میشه بگی منم دانلود کنم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.