جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

نامزدهای بخش‌های مختلف پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» معرفی شدند

معرفی نامزدهای بخش‌های مختلف پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت»

سینماپرس: اسامی نامزدهای بهترین آثار در تمامی بخش های ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، اسامی نامزدهای بهترین آثار در تمامی بخش های ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» معرفی شدند.

اسامی نامزدها به شرح زیر است:

سینمای بین‌الملل، بخش سینمایی

نامزدهای بهترین فیلمنامه

«پدر»؛ باسل الخطیب

«مسیری به سپیده دم»؛ اندرو کاسترو

«سرو زیر آب»؛ محمدعلی باشه آهنگر، حامد باشه آهنگر

«ماجرای نیمروز»؛ محمدحسین مهدویان، ابراهیم امینی

نامزدهای بهترین کارگردانی

«۲۸ مرد پانفیلو» به کارگردانی اندری شالوپا و کیم دروزینین

«تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی

«شب دوازده ساله» به کارگردانی آلوارو برچنر

  «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان

«مسیری به سپیده دم» به کارگردانی آندرو کاسترو

نامزدهای بهترین فیلم

«ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سیدمحمود رضوی

«تنگه ابوقریب» تهیه کننده: سعید ملکان

«شب دوازده ساله» تهیه کننده: ماریلا بزوسکی

نامزدهای بخش عماد مغنیه

«با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی

«راز حلب» به کارگردانی ناصر نادری

«زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند

«مردمان نیمه جان» به کارگردانی روح الله قاسمی

«نجات» به کارگردانی امیرحسین نوروزی

«داعش: شروع» به کارگردانی محمد معارج

نامزدهای مستند بین الملل

«اشغال ذهن آمریکایی» به کارگردانی لورتا آلپر، جرمی ارپ

«من روهینگیا هستم» به کارگردانی یوسف زین

«موصل بین جنگ و صلح» به کارگردانی آناستازیا ترافیمووا

«یمن: کودکان و جنگ» به کارگردانی خدیجه الاسلامی

«جنگ پیش روی علیه چین» به کارگردانی جان پیلجر

«زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند

«کشتن غزه» به کارگردانی مکس بلومنتال

«بر روی لبه چاقو» به کارگردانی جرمی ویلیامز

نامزدهای بخش سینمای ایران

فیلم‌های مستند:

«پسرم» به کارگردانی محمدمهدی خالقی

«با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی

«آقای نخست وزیر» به کارگردانی محمدرضا امامقلی

«حرام می خوریم» به کارگردانی هادی محمدی نسب

«باتمیان گون» به کارگردانی محمد زارع

«زنانی با گوشوارهای باروتی» رضا فرهمند

بهترین فیلمنامه:

تنگه ابوقریب (بهرام توکلی)

ویلایی ها (منیر قیدی و ارسلان امیری)

دایان (بهروز نورانی پور)

سرو زیر آب (محمد علی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر)

دریاچه ماهی (مصطفی رستگاری)

بهترین کارگردانی:

«تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی

«ویلایی ها» به کارگردانی منیر قیدی

«دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور

«سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر

«ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان

بهترین بازیگری:

پرویز پور حسینی برای فیلم «صدای منو می شنوید»

ثریا  قاسمی برای فیلم «ویلایی ها»

بابک  حیمدیان برای فیلم «سرو زیر آب»

ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»

جواد  عزتی برای فیلم «تنگه ابو قریب»

پریناز  ایزدیار برای فیلم «ویلایی ها»

بهترین فیلم:

«سروزیر آب» تهیه کننده: سیدحامد حسینی

«ویلایی ها» تهیه کننده: سعید ملکان

«تنگه ابوقریب» تهیه کننده: سعید ملکان

«ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سیدمحمود رضوی

«دایان» تهیه‌کننده:  محمد حمزه‌زاده

اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» به دبیری محمد خزاعی امروز نهم آبان در برج میلاد برگزار می‌شود.