چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

نکوداشت احترام برومند در جشنواره قصه گویی برگزار شد

احترام برومند در رونمایی از پوستر سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر

سینماپرس: مراسم نکوداشت احترام برومند، چهارشنبه ۲۸ آذر در جریان سومین روز از جشنواره بین المللی قصه گویی برگزار شد.

به گزارش سینماپرس و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، در مراسم نکوداشت احترام برومند، فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، محمدرضا زمردیان رئیس جشنواره قصه گویی، رضا بابک، مرضیه و طاهره برومند، عادل بزدوده، مهتاب کرامتی، لیلی رشیدی، فرهاد حسن زاده، منصور ضابطیان، مریم معترف، امیر اثباتی و کیوان کثیریان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، رضا بابک بازیگر و از پیشکسوتان عرصه تئاتر کانون با بیان اینکه باید با احترام نام خانواده برومند را ببرد، توضیح داد: زنده یاد داوود رشیدی مثل چراغی بود که این پروانه ها دورش میچرخیدند.

وی سخنانش را با شعری برای احترام برومند ادامه داد و گفت: من پیش تر با خانم برومند کار میکردم و وقتی از کانون بیرون آمدیم، داوود رشیدی که در تلویزیون بود از ما خواست گروهی تشکیل دهیم تا برنامه برای کودک بسازیم و به همت احترام برومند تئاتر و برنامه های متنوعی برای کودک انجام دادیم.

وی در پایان تاکید کرد: خانواده بزرگ برومند و رشیدی خدمات بزرگی به هنر مملکت کردند و قدم های بزرگی برداشتند. به احترام این خانواده بزرگ کلاه از سر برمیدارم.

منصور ضابطیان به عنوان سخنران بعدی پشت تریبون حاضر شد و درباره احترام برومند گفت: معمولاً خیلی چیزها مثل صحبت کردن از یک شخص همراه با کلیشه است، اما برای من کلیشه و سخت نیست درباره خانم برومند صحبت کنم. البته سخت است به بچه های حاضر در سالن بگویم میخواهم در مورد چه کسی صحبت کنم.

وی خطاب به بچه های حاضر در سالن توضیح داد: الان چندین شبکه تلویزیونی داریم، اما قدیم و زمان ما، دو شبکه داشتیم که بعدازظهرها خانم مهربانی برای ما صحبت میکرد که آن خانم احترام برومند بود. آن زمان ما نقاشی میکشیدیم و برای تلویزیون می فرستادیم تا نمایش بدهند. من هم نقاشی هایم را فرستادم و یک روز برای من کارت زرد رنگی ارسال شد که خانم برومند از من برای حضور در این برنامه تشکر کرده بود. این کارت و تشکر خانم برومند برای من بسیار ارزشمند بود و رویاهای من را ساخت، حال امروز من در آن رویا زندگی میکنم. خانم برومند اگر من الان در این جایگاه هستم، به دلیل پرورش آن رویاها بود و خیلی متشکرم که رویاهای من را ساختید.

در ادامه مراسم، فاضل نظری، علیرضا تابش، محمدرضا زمردیان، مرضیه برومند، رضا بابک و لیلی رشیدی روی صحنه آمدند و از احترام برومند تقدیر شد.

احترام برومند نیز از فعالیت های موثر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و افرادی که در سالن حضور داشتند، تشکر کرد.

مرضیه برومند نیز در سخنانی گفت: خواهرم، راه گشای ما در زندگی و کار بود. او سر سلسله خانواده ما بود و ما جا پای او گذاشتیم و من از طرف کل خانواده از او تشکر میکنم. همچنین به روح بزرگ داوود رشیدی درود میفرستم که الان کنار ما است.

بیست ویکمین جشنواره بینالمللی قصهگویی از ۲۶ تا ۲۹ آذر در مرکز آفرینشهای فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار میشود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.