چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

شروع تصویربرداری «پسران سفیدرود» از بهمن ماه

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

سینماپرس: تصویربرداری سریال تلویزیونی «پسران سفیدرود» به کارگردانی حسن هدایت از بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش سینماپرس، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «پسران سفیدرود» به کارگردانی حسن هدایت و نویسندگی فرهاد پورسعیدی از بهمن ماه آغاز خواهد شد. 

گروه تولید که این روزها مشغول پایان مراحل نگارش هستند، تصویربرداری را از شمال کشور شروع می‌کنند.  

این سریال که به روایت انقلاب اسلامی ایران می‌پردازد همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط مرکز سیما فیلم برای مخاطبان نوجوان تولید می‌شود.

تصویربرداری این مجموعه با نام اولیه «لحظات انقلاب» پیش‌از این قرار بود تابستان امسال در منطقه گیلان به کارگردانی پرویز شیخ طادی آغاز شود، اما با تغییراتی که در عوامل این مجموعه صورت گرفت، پیش‌تولید آن به‌طور قطعی از این ماه آغاز شد. اسدالله اعلایی تهیه‌کننده « پسران سفیدرود» مشغول مذاکره جهت انتخاب کارگردان و بازیگران این پروژه است.

«پسران سفیدرود» در بیست‌وشش قسمت به روایت نوجوانی به نام «امیر حمزه» می‌پردازد که در روستای پاشاکی در شمال کشور زندگی می‌کند. «امیر حمزه» از اینکه برادر دانشجویش توسط رژیم پهلوی به زندان افتاده و مورد اذیت و آزار قرارگرفته به‌شدت متأثر است. او طی حوادثی با یاری پدربزرگ انقلابی، مادر آگاه و هوشیار و دوستان مبارز برادر زندانی‌اش به رشد و آگاهی انقلابی می‌رسد و در مسیر مبارزه با حکومت پهلوی و سرنگونی رژیم ستم‌شاهی در پشت سر امام خمینی (ره) قرار می‌گیرد.

فیلم‌نامه «پسران سفیدرود» توسط فرهاد پور سعیدی با اقتباس از رمان «پسران سفیدرود» نوشته مهدی پاشاک نگارش شده است.

این مجموعه تلویزیونی برای پخش در دهه فجر سال ۹۸ تولید می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.