دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۴

رونمایی از «آقای شاه» در برنامه «به اضافه مستند»

برنامه به اضافه مستند

سینماپرس: جدیدترین قسمت برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «آقای شاه» ساخته محمد زین‌العابدینی به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش سینماپرس، نهمین قسمت از فصل سوم «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «آقای شاه» ساخته محمد زین‌العابدینی از شبکه مستند پخش خواهد شد.

در این قسمت و پس از پخش مستند، یعقوب توکلی و عباس سلیمی نمین از تاریخ‌پژوهان تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی مهمان برنامه خواهد بود و با موضوع تاریخ حکومت پهلوی، اتفاقات این دوره از تاریخ ایران و پیروزی انقلاب اسلامی صحبت خواهند کرد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند آقای شاه، نگاهی عمیق به دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی است و اتفاقات مختلف این دوره را از سال‌ ۱۳۲۰ تا سال ۱۳۵۷ روایت می‌کند. از جمله وقایع مهمی که در این مستند مورد بررسی قرار می‌گیرد، می‌توان به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، ماجراهای سال ۱۳۴۲، تبعید امام خمینی (ره)، تصویب قانون کاپیتولاسیون، خروج شاه از کشور در سال ۱۳۵۷ و ... اشاره کرد. همچنین در این مستند روایت‌های ناگفته از فعالیت‌ها و کارهای پنهانی محمدرضا پهلوی به تصویر کشیده می‌شود. آقای شاه، لقبی است که امام خمینی (ره) به محمدرضا پهلوی داده بود و در بسیاری از سخنرانی‌هایشان، او را با این عبارت مورد خطاب قرار می‌داد.

این مستند ۷۰ دقیقه‌ای که به کارگردانی محمد زین‌العابدینی و به تهیه‌کنندگی شبکه مستند تولید شده است، به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب و همزمان با ۲۶ دی و خروج شاه از کشور برای اولین بار از برنامه «به اضافه مستند» پخش و رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه ۲۵ دی ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۶ دی ساعت ۹ و جمعه ۲۸ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.