یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳

اهدای جوایز «انجمن صنفی فیلم‌برداران آمریکا»

فیلم سینمایی «تولد یک ستاره»

سینماپرس: «انجمن صنفی فیلم برداران آمریکا» جایزه بهترین فیلم را به «تولد یک ستاره» و جایزه ویژه خود را به «جِین فوندا» و «هریسون فورد» داد.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم سینمایی «تولد یک ستاره» به عنوان منتخب «انجمن صنفی فیلم برداران» اعلام شد.

«انجمن صنفی فیلم برداران آمریکا» جایزه ویژه خود را به «جِین فوندا» و «هریسون فورد» اهدا کرد.

اثر «پی اسکات ساکاموتو» با عنوان «تولد یک ستاره» به کارگردانی «بردلی کوپر» که در هشت بخش ازجمله «بهترین فیلم» و «بهترین فیلم برداری» نامزد جایزه اسکار شده، جایزه موسوم به «اوپراتور دوربین» یا «فیلم بردار» سال را از انجمن صنفی فیلم‌برداران دریافت کرد.

این فیلم بالاتر از رقبایی همچون «مایکل فوکسز» برای فیلم «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، «متیو موریارتی» برای فیلم «پیشتاز»، «جودی میلر» برای فیلم «پسر زیبا» و «ریکاردو سارمیِنتو» برای فیلم «بلکککلنزمن» ایستاد و جایزه را ازآن خود کرد.

دیشب همچنین جایزه فیلم بردار سال تلویزیونی مشترکا به «کریس هارهوف» و «استیون ماتزینگِر» برای فیلم «دنیای غرب» رسید. نامزدهای بخش تلویزیونی شامل «میچ دابین» برای فیلم «لژیون»، «مایکل هیت‌کاوت» برای فیلم «سرگذشت ندیمه»، «گَری جِی» برای فیلم «خانه پوشالی» و «بن سمانوف» برای فیلم «اوزارک» می‌شدند.

در خلال این مراسم «جِین فوندا» جایزه موسوم به «گاورنر»(دولت) و «هَریسون‌ فورد» نیز جایزه «پرزیدنت»(رئیس‌جمهور) را پذیرفتند.

«دِیو اِمِریچ»(اوپراتور دوربین فیلم برداری)، «هکتور رامیرِز»(اوپراتور دوربین فیلم برداری) «جیمی یِنسِن»(تکنسین دوربین) «جان مَن»(اوپراتور دوربین غیرثابت سکویی) و «پیتر لووینو» (عکاس فیلم) دریافت‌کنندگان جایزه «یک عمر دستاورد هنری» از «انجمن صنفی فیلم برداران» بودند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.