سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷

از امشب تا پایان نوروز ۹۸

روایت‌های طنزگونه الهی قمشه‌ای از شبکه ۴ پخش می‌شود

الهی قمشه ای

سینماپرس:شبکه چهار سیما در نوروز ۹۸ مجموعه جدیدی از صحبت‌های دکتر الهی قمشه‌ای را در قالبی جدید به روی آنتن می‌برد.

به گزارشسینماپرس، شبکه چهار سیما از امشب مجموعه جدیدی از سخنان دکتر الهی قمشه‌ای را با عنوان «طنز آشنا» با محوریت جایگاه طنز در ادبیات فارسی به روی آنتن می‌برد.

معرفی این مجموعه از روایت‌ها از زبان خود دکتر قمشه‌ای، امشب بیست دقیقه بامداد به روی آنتن می‌رود و از اول فروردین‌ماه در دو باکس، بعد از پخش فیلم‌های سینمایی نوروزی، حوالی ساعت ۲۲:۳۰ هر شب یک روایت از داستان و طنزهای فارسی پخش و در برنامه «روزنو روزگارنو» که یکی دیگر از ویژه برنامه‌های نوروزی شبکه ۴ سیما است، آیتم «انیمیشن» مجموعه «طنزآشنا» که راوی آن دکتر الهی قمشه‌ای است پخش می‌شود.

شایان ذکر است، برنامه «روزنو روزگارنو» هر روز در ساعت های ۱۱ صبح، ۱۵ و ۱۷:۴۰ به صورت زنده پخش می‌شود.

مجموعه «طنزآشنا» انیمیشنی با محتوای ادبیات فارسی و فرهنگ جهانی است. در این اپلیکیشن طنزها و لطیفه‌های ادبی همراه کاریکاتورها و انیمیشن‌های جذاب و موسیقی هماهنگ با فضای داستان‌ها در قالب ویدیوهای کوتاه عرضه می‌شود. مشاور فرهنگی این اثر، دکتر حسین الهی قمشه‌ای است که کوشیده است با بهره‌گیری از لطایف طنز آمیز ادب پارسی و ظرایفی از دیگر فرهنگ‌ها، مجموعه دلنشینی از ذوق و بینش و شادی و حکمت برای پارسی دانان و پارسی گویان فراهم آورد. در طنز پردازی این اثر دو الهی قمشه ای پدر و پسر (حسین و شاهد) مشارکت دارند.

حسین الهی قمشه‌ای متولد دی ماه سال ۱۳۱۸ است که در واقع عارف، فیلسوف، ادیب، سخنران، مترجم، خطاط، شاعر و نویسنده معاصر ایرانی و همچنین در زمینه ادبیات و عرفان اسلامی فعالیت دارد. مجموعه‌ای از سخنرانی‌های وی که به زبان فارسی و انگلیسی در سازمان‌ها و دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور ایراد شده به صورت نوارهای صوتی و تصویری در زمینه‌های عرفان، ادبیات و هنر به علاقمندان عرضه شده است.

مخاطبان شبکه دانایی و خردوری از امشب می‌توانند به تماشای روایت‌های طنزگونه ادبیات فارسی با بیان فصیح و بلیغ استاد الهی قمشه‌ای بنشینند.

*فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.