چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۷

آغاز سومین همایش تئاتر خیابانی راهیان نور

تاتر خیابانی راهیان نور

سینماپرس: همزمان با حضور کاروان‌های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان «هنر دفاع» آغاز شد

به گزارش سینماپرس، تیم بازیگری نمایش «آلفرد» به نویسندگی پاسکال نوواکی با طراحی و کارگردانی هادی عامل با معرفی نادر فلاح و مونا کرمی تکمیل شد.

نادر فلاح بازیگر قدیمی تئاتر که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده است و جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن خانه سینما برای فیلم «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی و نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره فیلم فجر برای فیلم «سد معبر» را در کارنامه افتخارات خود دارد.

مونا کرمی نیز در کنار نادر فلاح به تیم بازیگران این نمایش اضافه شده است که فعالیت خود را در حوزه تئاتر عروسکی آغاز کرده است و از کارنامه  کاری اش می توان به نمایش های «الجزایر» به کارگردانی میلاد فرج زاده، «خانوادگی» به کارگردانی بهیاد نجفی و «هنرپیشه نقش دوم» به کارگردانی افشین زمانی اشاره کرد.

نمایش «آلفرد» نوشته پاسکال نوواکی با طراحی و کارگردانی هادی عامل از ۱۹ فروردین در تماشاخانه ایرانشهر سالن استاد ناظرزاده کرمانی به روی صحنه می رود و پیش فروش آن در نوروز ۹۸ در سامانه ایران نمایش به آدرس irannamayesh.com آغاز می شود.

*سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور هنر دفاع آغاز شد

همزمان با حضور کاروان های راهیان نور در خوزستان، سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور با عنوان هنر دفاع با دبیری علی اصغر جعفری ریاست سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور و معرفی آثار برگزیده منتخب در یادمان های دفاع مقدس خوزستان آغاز شد.

دبیر سومین همایش ملی هنر دفاع با اشاره به حضور هنرمندان برتر تئاتر خیابانی دفاع مقدس گفت:پس از برگزاری موفق دو دوره همایش امسال باهدف ترویج فرهنگ و هنر دفاع مقدس و رونق بخشی به جریان عظیم ومردمی راهیان نور از ۲۷ اسفند ۹۷لغایت ۱۲فروردین ۹۸در یادمان های دفاع مقدس میزبان زائرین سرزمین های نور در خوزستان هستیم.
مدیر باغ موزه دفاع مقدس ادامه داد:نمایش های منتخب آثاری فاخر و متناسب با اهداف همایش می باشند که با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده بیشترین اجرا ها را در یادمان شلمچه خواهیم داشت.

وی نمایش های: «۵۵دقیقه» به کارگردانی مجتبی خلیلی از اصفهان، «نسیم» به کارگردانی حسام‌الدینشریعتمداری از لرستان، «هفت سین» به کارگردانی مالک آبسالان از ایلام، «دیروز تو، امروز ما» به کارگردانی معصومه عموری از خوزستان، «راز دیوان» به کارگردانی محمود عیسی پور از البرز، توسط هئیت کارشناسی و داوری   برای حضور در سومین همایش انتخاب شدند همچنین  مصطفی بوعذار هنرمند شناخته شده تئاتر کشور بعنوان مجری طرح و دبیر اجرایی سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور (هنر دفاع) همکاری دارند.

این همایش به همت سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس کشور و بنیاد حفظ آثار  ونشر ارزش های دفاع مقدس برای سومین دوره درسطح یادمان های دفاع مقدس خوزستان برگزار می شود.

* خوشا خوشبختان خوانش می‌شود

داستان خوانی «خوشا خوشبختان» با حضور یاسمینا رضا، ژان کلود کریر، کارل بوکه و نهال تجدد به کارگردانی مهدی حسینی و علی رزازیان و تهیه کنندگی حامد صدیقی در تهران برگزار می‌شود.

این داستان خوانی توسط شرکت رومی فیلم فرانسه و با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت فرانسه در ایران و همزمان با بزرگداشت سعدی در اوایل اردیبهشت ماه ۹۸ اجرا می‌شود.

داستان خوانی «خوشا خوشبختان» توسط ژان کلود کریر نویسنده، بازیگر و ادیب فرانسوی و برنده ۲ جایزه اسکار،  یاسمینا رضا، نمایشنامه نویس موفق دهه آخر قرن بیستم فرانسه و برنده ۲ جایزه «مولیر» و جایزه «تونی»، کارول بوکه بازیگر و کارگردان فرانسوی و نهال تجدد نویسنده و مترجم صورت می‌گیرد.

در این اثر مشترک ایران و فرانسه، هنرمندان ایرانی نیز مشارکت داشته و موسیقی این اثر را گروه «بل کانتو» به رهبری نیما پناهی‌ها اجرا خواهند کرد.

این رویداد فرهنگی بر اساس کتاب «خوشا خوشبختان» نوشته یاسمینا رضا صورت می‌گیرد که موضوع اصلی آن نگاه درونی متفاوت به روابط انسانها است.

*فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.