یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸

توسط فلورین زلر؛

نمایشنامه «پدر» فیلم می شود

فلورین زلر

سینماپرس: بازیگرانی چون آنتونی هاپکینز و اولیویا کولمن قرار است در نسخه سینمایی نمایشنامه «پدر» فلورین زلر ایفای نقش کنند.

به گزارش سینماپرس، فلورین زلر این روزها یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌نویسان در سراسر جهان است و آثار او در ایران نیز بارها روی صحنه رفته است. چندی پیش متن «یک ساعت آرامش» این نمایشنامه‌نویس در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته بود.

حال طبق خبری از مجله ورایتی قرار است این نویسنده فرانسوی با حضور ریفوس سول، ایموگن پوتس، مارک گاتیس و اولیویا ویلیامز با همراهی آنتونی هاپکینز و اولیویا کلمن نمایشنامه «پدر» را سینمایی کنند. این متن برنده چندین جایزه در حوزه تئاتر شده است.

نمایشنامه «پدر» به زبان فارسی ترجمه شده و پیشتر در پردیس تئاتر شهرزاد با بازی چنگیز جلیلوند روی صحنه رفته است.

قرار است آنتونی هاپکینز نقش اصلی را بازی کند که یک مرد به‌شدت مستقل و موذی است که با بالا رفتن سنش، از قبول تمام کمک‌های فراهم‌شده از سوی دخترش آن (کلمن) امتناع می‌کند، با این حال، این کمک برای او ضروری است تا جایی که آن تصمیم می‌گیرد به پاریس نقل ‌مکان و با پدرش زندگی کند.

نمایشنامه در سال ۲۰۱۲ نوشته شده و توسط شخص زلر برای اولین بار در پاریس کارگردانی شد. نمایشنامه «پدر» جایزه مولیر برای بهترین نمایشنامه را به دست آورده است و در برادوی و West End لندن روی صحنه رفته است.

فیلم «پدر» توسط چند شرکت فیلمسازی و به‌تهیه‌کنندگی دیوید پارفیت، ژان لوییس لیوی و فیلیپ کارکاسون تولید می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.