دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸

به علت جراحت دست؛

«مارادونا» در کن حضور نیافت

دیِگو مارادونا

سینماپرس: «دیِگو مارادونا» اسطوره دنیای فوتبال که قرار بود برای اکران مستندی با نام خودش در جشنواره فیلم کن حضور یابد به علت جراحت دستش نتوانست به فرانسه بیاید.

به گزارش سینماپرس، مارادونا فوتبالیست شهیر آرژانتینی برای اکران مستندش به جشنواره کن نرسید.

«دیِگو مارادونا» اسطوره دنیای فوتبال که قرار بود برای اکران مستندی با نام خودش در جشنواره فیلم کن حضور یابد به علت جراحت دستش نتوانست به فرانسه بیاید.

این اسطوره ورزشی آرژانتینی که زندگی حرفه‌ای‌اش موضوع فیلمی به کارگردانی فیلمساز بریتانیایی «عاصف کاپادیا» به علت آسیب‌دیدگی دستش نتوانست در این رویداد مهم حضور یابد.

کارگردان این فیلم بلند پیش‌تر جایزه اسکار را بخاطر خلق فیلم «اِمی» که به زندگی «امی واین‌هاوس» آوازه‌خوان بریتانیایی پرداخته، دریافت کرد.

با این وجود، عاصف کاپادیا کارگردان مستند مارادونا گفته که این ورزشکار ۵۸ ساله در حال حاضر تحت عمل جراحی قرار دارد و در ناحیه شانه‌اش درد شدید دارد و یک عمل دیگر نیز درپیش دارد.

کاپادیا در مورد این مستند و شخصیت محوری فیلم گفت: مارادونا یک نابغه است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فوتبالیست‌های تمام دوران شناخته می‌شود. فیلم رشد مارادونا را در فوتبال از بوئنوس‌آیرس تا موفقیت‌های جهانی دنبال می‌کند اما بیشتر تمرکز فیلم بر زمانی است که مارادونا در تیم ناپولی بود و ضربه پای چپ جادویی وی که دوبار باعث برنده شدن جام باشگاه‌های سری آ شد و نیز مورد مشهور «دست خدا» که گل نهایی ماررادونا تیم آرژانتین را در جام جهانی سال ۱۹۸۶ قهرمان جهان کرد.

فیلم «دیگو مارادونا» در بخش منتخب رسمی جشنواره کن به نمایش درمی‌آید اما خارج از بخش رقابتی نخل طلای کن خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.