سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

روز گذشته؛

جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی«نهال» آغاز به کار کرد

مراسم افتتاحیه پانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی نهال

سینماپرس: روز گذشته ۲۰ خرداد مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم «نهال» برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم افتتاحیه شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» روز گذشته ۲۰ خرداد در تالار آفرینش کانون پرورش فکری برگزار شد.

در آغاز آیین افتتاحیه سیدحسن سلطانی رییس دانشگاه هنر، شهاب‌الدین عادل رییس دانشکده سینما و تئاتر و بیژن اربابی معاون فرهنگی دانشگاه هنر از توسعه جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی «نهال» گفتند.

در بخش دیگر آیین افتتاحیه تیزر دوره نخست جشنواره «نهال» به نمایش درآمد و محمد حدادی نخستین دبیر جشنواره «نهال» به همراه هوتن حق‌شناس سخنرانی کردند.

رضا باستانی دبیر جشنواره شانزدهم دیگر سخنران آیین افتتاحیه بود و سپس از تیزر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی «نهال» رونمایی شد و گروه موسیقی فضانوردان قطعاتی را اجرا کردند.

آخرین بخش آیین افتتاحیه مراسم بزرگداشت بهرام دهقان بود. در این بخش فیلم مستندی که برای نکوداشت بهرام دهقان ساخته شده بود به نمایش درآمد. در این فیلم مستند رضا کیانیان، فاطمه معتمدآریا، پانته‌آ پناهی‌ها، خسرو دهقان، رسول صدرعاملی، غلامرضا آزادی، سعید روستایی و جمعی دیگر از سینماگران حضور داشتند.

رسول صدرعاملی و سپس غلامرضا آزادی روی صحنه رفتند و از «نهال» و بهرام دهقان گفتند.

فریدون جیرانی برای قدردانی از بهرام دهقان روی صحنه آمد و او را به صحنه دعوت کرد که حاضران در سالن به احترام او ایستادند و از زحمات او قدردانی کردند.

مراسم افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» با قرائت بیانیه هیات انتخاب بخش ملی و بین‌الملل و معرفی هیات داوران در ۲ بخش ملی و بین‌الملل و اجرای موسیقی توسط خشایار رحیمی و گروه فضانوردان به پایان رسید

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.