یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

در ارمنستان؛

«للو خوانی» در فستیوال «زردآلوی طلایی» ارمنستان حضور می یابد

فیلم للو خوانی

سینماپرس: فیلمنامه فیلم «للو خوانی» برای حضور در جشنواره زردآلوی طلایی» ارمنستان انتخاب شد.

به گزارش سینماپرس، فیلمنامه فیلم «للو خوانی» به نویسندگی امیراطهر سهیلی برای حضور در در بخش C۲C مارکت جشنواره «زردآلوی طلایی» ارمنستان انتخاب شد.

این فیلمنامه که بر اساس نمایشنامه‌ای از «وجدی معود» نوشته شده است، داستان زنی مهاجر را روایت می‌کند که به دنبال هویت واقعی مادرش راهی سفری جاده‌ای می‌شود.

جشنواره بین‌المللی «زردآلوی طلایی» که هر ساله در ایروان برگزار می‌شود به موضوع تلاقی فرهنگ‌ها می‌پردازد و محفلی برای گردهمایی فیلمسازان مستقل است. این فستیوال مکانی برای حضور سینماگران و فیلمسازان آسیا و اروپا است.

این جشنواره از ۷ تا ۱۴ جولای برابر با ۱۶ تا ۲۳ تیرماه در ایروان برگزار می شود.

جشنواره بین‌المللی «زردآلوی طلایی» از سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرده است.

«للو خوانی» به تهیه‌کنندگی جمال گلی با سرمایه گذاری مشترک سیدجواد حسینی و شرکت تولید کننده افغانستان به زودی و پس از اخذ پروانه ساخت وارد مرحله پیش تولید می شود

این فیلم محصول مشترک ایران و افغانستان است و فیلمبرداری آن نیز در ایران و افغانستان انجام می شود. امیراطهر سهیلی فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» را در نوبت اکران دارد از این کارگردان همچنین ۲ مستند بلند در مرحله تدوین قرار دارد.

جمال گلی تهیه کننده این اثر هم این روزها سریال «ریکاوری» را آماده پخش در شبکه نمایش خانگی دارد که از ۱۹ تیرماه در این شبکه توزیع می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.