شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

دنیای انیمیشن

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در جشنواره کارتون کلاب ایتالیا

کاش یه برادر داشتم- گرگم و گله می برم- ماهیگیر و بهار- باد دوچرخه سوار

سینماپرس: چهار فیلم پویانمایی در بخش مسابقه‌ سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب (Cartoon Club Award) ایتالیا به نمایش درآمد.

به گزارش سینماپرس، چهار فیلم پویانمایی کوتاه «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی، «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین، «باد دوچرخه سوار» ساخته‌ی نازنین سبحان‌سربندی و «کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس‌دوست در سی و پنجمین جشنواره بین المللی کارتون کلاب ایتالیا به نمایش در آمد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کارتونی و کمیک و بازی‌های کارتون کلاب ایتالیا که از سال ۱۹۸۵ راه‌اندازی شده است تاثیر قابل توجه‌ای برای فیلم‌های انیمیشن، کوتاه و به‌ویژه داستان، آموزشی، تجربی و با گرافیک کامپیوتری داشته است.

این جشنواره هم‌چنین محل برگزاری نشست‌های مختلف با نویسندگان و فیلم‌سازان است و یک بازار نمایشگاهی با نام Riminicomix دارد که ویژه‌ فیلم‌های کمیک و ابزار آن است.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کارتونی کارتون کلاب از ۲۲ تا ۳۰ تیر ۱۳۹۸ (۱۳ تا ۲۱ ژوییه ۲۰۱۹) در شهر ریمینی ایتالیا در حال برگزاری است و فیلم‌هایی از کشور ایران، لهستان، روسیه، سوییس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، سنگاپور، هلند، فنلاند، بلژیک، فرانسه، پرتغال، اسپانیا، گرجستان، سوئد، انگلستان، چین، بلغارستان، استونی و هند در آن نمایش داده می‌شود.

مسابقه فیلم‌های انیمیشن ساخته دانش‌آموزان دبیرستانی، دوره‌های دانشگاه و مدارس فیلم انیمیشن (Sig Rossi Award)، مسابقه فیلم‌های ساخت کودکان (Cartoon Jury Award)، مسابقه انیمیشن فیلم‌های ویژه‌ کودکان (Cartoon Kids Award) و چشم‌انداز از بخش‌های این جشنواره است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.