جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

طی نامه‌ای سرگشاده صورت گرفت؛

ضرب الاجل ۴۸ ساعته شورای عالی تهیه کنندگان سینما به خانه سینما!

شورای‌ عالی تهیه کنندگان سینمای ایران

سینماپرس: در پی دعوت نشدن شورای عالی تهیه‌کنندگان به مجمع عمومی خانه سینما، اعضای این شورا نامه‌ای اعتراض آمیز منتشر کردند.

به گزارش سینماپرس، پس از انتشار گزارش ما مبنی بر غیبت شورای عالی تهیه کنندگان و ده صنف دیگر در مجمع عمومی خانه سینما، شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران به این اقدام واکنش نشان داد.  

این شورا طی نامه‌ای سرگشاده به هیئت مدیره خانه سینما، ضمن اعتراض به عدم دعوت به مجمع عمومی اعلام داشت، عدم دعوت به منزله خروج شورای عالی از خانه سینماست.

متن این نامه سرگشاده به شرح زیر است:

به نام خدا
با سلام
با توجه به عدم دعوت از شورای عالی تهیه کنندگان به مجمع عمومی خانه سینما در مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ لازم است توجه آن هیئت مدیره محترم را به نکات ذیل جلب نماییم:

۱ـ عدم دعوت از هرکدام از اصناف حاضر در خانه سینما برای حضور در مجمع عمومی عادی یا فوق العاده خانه سینما تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینماست. بدیهی است هیئت مدیره در خصوص چنین تخلفی آشکار از اساسنامه خانه سینما می‌بایست پاسخگوی مجمع عمومی خانه سینما باشد.

۲- شنیده‌ها و شواهد حاکی است عدم دعوت به مجمع عمومی صرفاً شامل تهیه کنندگان سینما نبوده و این تخلف با عدم دعوت از تعدادی دیگر از اصناف حاضر در خانه سینما مکرر شده و مسئولیت آن هیئت مدیره را در قبال مجمع عمومی مضاعف کرده است.

۳- با توجه به نقش تاریخی صنف تهیه کنندگان در شکل گیری خانه سینما و همراهی با آن در بزنگاه‌های تاریخی در سی سال گذشته، حذف تهیه کنندگان از مجمع عمومی اشتباهی غیرقابل بخشش است و با توجه به فرصت اندک باقی مانده برای جبران آن این شورا فرصتی چهل و هشت ساعته به آن هیات مدیره محترم می‌دهد تا تصمیم نهایی خود را در دعوت یا عدم دعوت از اصناف تهیه کنندگی سینما به مجمع عمومی بگیرد. در غیر این صورت عدم دعوت معنایی جز خروج شورای عالی تهیه کنندگان از خانه سینما ندارد.

شورای عالی تهیه کنندگان سینما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.