سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

اسطوره مبارزه با استعمار انگلیس

رشادت های پهلوان دلوار در مستند «فرزند دریا»

مستند فرزند دریا

سینماپرس: مستند «فرزند دریا» به مناسبت سالروز شهادت "رئیسعلی دلواری" مصادف با "روز مبارزه با استعمار انگلیس"، سه شنبه ۱۲ شهریورماه ساعت ۱۵:۳۰ روی آنتن می‌رود.

به گزارش سینماپرس، مصطفی مژدهی فر تهیه کننده‌ مستند «فرزند دریا» گفت: این مستند با محوریت مبارزه ایرانی‌ها با استعمار و غارتگری انگلیسی‌ها، در دو برهه «نبرد دلوار» و «راهزنی دریایی» اخیر لندن را روایت می‌کند.

تهیه کننده مستند «فرزند دریا» تصریح کرد: این مستند در ابتدا ویژگی های شخصیتی«رئیسعلی دلواری» سردمدار نبرد هفت ساله‌ی دلوار و نماد مبارزه با استعمار انگلیسی در ایران را تبیین و سپس سیر مبارزات این شخصیت تاریخی و مردم دلوار با انگلیسی های متجاوز به جنوب ایران در زمان جنگ جهانی اول را به تصویر می کشد.

وی افزود: این مستند در ادامه وارد تحولات روز می‌شود و به واکنش قاطعانه نیروهای مسلح ایران در پاسخ به توقیف غیر قانونی نفتکش ایرانی آدریان دریا به دست انگلیسی ها می‌پردازد. اقدامی که در این مستند، همسو با مبارزات ضد استعماری«رئیسعلی دلواری» تعریف می شود.

مستند «فرزند دریا» کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما، به نویسندگی فاطمه رهنما است. این مستند از زبان یک دانشجوی پژوهشگر و ضمن گفتگو با کارشناسان تاریخ و علوم سیاسی روایت می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.