شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

«همه‌ این پیروزی»؛

نماینده لبنان جایزه هفته منتقدان ونیز را از آن خود کرد

فیلم سینمایی همه‌ این پیروزی

سینماپرس: فیلم سینمایی «همه‌ این پیروزی» از کشور لبنان جایزه هفته منتقدان ونیز را دریافت کرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «همه‌ این پیروزی» فیلم درام جنگی به کارگردانی احمد حسین که جدال بین حزب الله و نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی را به تصویر کشیده است، جایزه هفته منتقدان ونیز را دریافت کرد.

این فیلم در مورد مردی جوان به نام مروان است که طی آتش بس به دنبال پدر خود می‌رود. پدر او زمانی که همسر مروان کارهای مهاجرت آن‌ها به کانادا را انجام می‌داد، با ترک روستای خود مخالفت کرد. مروان هیچ اثری از پدر خود پیدا نمی‌کند و آتش بس هم به سرعت شکسته می‌شود. با پیچیده‌تر شدن اوضاع او مجبور می‌شود در خانه نجیب دوست پدرش زندگی کند، اما خانه آن‌ها مورد هجوم نیروهای اشغالگر قرار می‌گیرد.

جرج شکایر و میریام ساسین تهیه کنندگان این فیلم هستند؛ فیلم در واقع محصول مشترک کشورهای لبنان، فرانسه و آلمان است. این فیلم دو جایزه یکی از سوی منتقدان و دیگری از سوی مخاطبان دریافت کرد؛ سومین جایزه را نیز برای جنبه‌های فنی و تکنیکی کسب کرد.

این بخش مستقل از جشنواره فیلم ونیز که به کارگردان‌های کار اولی جایزه می‌دهد، یک جایزه نیز به فیلم «مقیاس ها» به کارگردانی شاهد آمین از کشور عربستان اهدا کرد. جایزه ورونا به فیلم‌های خلاقانه این بخش داده می‌شود. تمامی شرکت کنندگان بخش هفته منتقدان ونیز، در بخش رقابتی دریافت «شیر آینده» این جشنواره نیز حضور دارند.

جیرو بوستامانته، کارگردان اهل کشور گواتمالا هم با فیلم سینمایی «زن گریان» جایزه روزهای جشنواره فیلم ونیز را دریافت کرد. این فیلم حال و هوای کشور گواتمالا در سال ۱۹۶۰ و جنگ داخلی این کشور را تصویر می کند. این جایزه مهم‌ترین جایزه بخش‌های مستقل این جشنواره است. این جایزه به همراه یک هدیه ۲۰ هزار یورویی (۲۲ هزار دلار) به کارگردان و توزیع کننده خارجی تعلق می‌گیرد.

هفتاد و ششمین جشنواره ونیز برندگان بخش اصلی خود را امشب (۱۶ شهریور) اعلام خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.