سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱

به کارگردانی عباس امینی؛

«هندی و هرمز» همزمان در سه جشنواره جهانی روی پرده می رود

فیلم سینمایی «هندی و هرمز»

سینماپرس: فیلم «هندی و هرمز» همزمان به سه جشنواره بین المللی فیلم راه یافت.

به گزارش سینماپرس، فیلم «هندی و هرمز» به کارگردانی و تهیه‌ کنندگی عباس امینی و نویسندگی حسین فرخزاد و عباس امینی در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلم شارجه، سیمین جشنواره بلفاست ایرلند و فستیوال جهانی یونیسف در فلورانس ایتالیا روی پرده خواهد رفت.

«هندی و هرمز» پیش از این در ۴۰ جشنواره بین المللی فیلم حضور پیدا کرده است که از جمله آن می توان به جشنواره بین‌ المللی فیلم برلین، ونکوور، داکا، ادینبورگ انگلستان و ال کینو اشاره کرد.

این فیلم همچنین توانسته جایزه بهترین فیلم جشنواره زوریخ، بهترین فیلم و فیلمنامه جشنواره زاکورا، بهترین فیلمنامه جشنواره ملبورن و جایزه نتپک جشنواره فجر بین الملل را به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی «هندی و هرمز» که محصول مشترک ایران و جمهوری چک است، با بازیگران بومی ساخته شده و روایتگر داستان هندی و هرمز، دو نوجوانی است که طبق سنت مردم جزیره با هم ازدواج می کنند. آنها درکی از یکدیگر ندارند اما دنیای ناشناخته و جذاب ارتباط با همدیگر، آنها را به همبازی‌ هایی صمیمی تبدیل می‌ کند؛ اما این بازی که نامش زندگی است هر لحظه برای آنها خطرناک‌ تر می‌ شود.

حامد علیپور، زهره اسلامی و محمد بانوج بازیگران «هندی و هرمز» هستند.

از سایر عوامل فیلم می توان به مدیر فیلمبرداری اشکان اشکانی، طراح‌صحنه و لباس و دستیار کارگردان آزاده موسوی، صدا بردار رضا تهرانی و حسین پوررحیمی، تدوین شهروز توکل و احسان واثقی، آهنگساز مهران قائدی پور، صدا گذار مهرشاد ملکوتی، مدیر تولید حسین فرخزاده، سرمایه گذاران مهروا اروین، اندره شافر و پوریا حیدری اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.