شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱

علی ژکان بیان کرد؛

بدون توافق اصولی امکان یکپارچگی تهیه‌کنندگان وجود ندارد

علی ژکان

سینماپرس: علی ژکان درباره وحدت اصناف تهیه کنندگان سینما گفت: انجمن ما با یکپارچگی صنوف تهیه کنندگان مخالفتی ندارد، آنچه با مخالفت همراه است مقابله با برتری‌جویی و تبعیض در ارزیابی و ارزشگذاری است.

به گزارش سینماپرس، علی ژکان درباره وحدت اصناف تهیه کنندگان سینما به موج گفت: انجمن ما با یکپارچگی صنوف تهیه کنندگان مخالفتی ندارد زیرا یک صنف واحد، قدرت مطالبه گری آن را افزایش می دهد و نیرو و انرژی آن در حالت ترمز سایر صنوف قرار نمی گیرد.

آنچه با مخالفت همراه است مقابله با برتری‌جویی و تبعیض در ارزیابی و ارزشگذاری است، چنانچه طی سال گذشته شورای عالی تلاش کرد به یک وحدت و یکپارچگی دست یابد اما نتیجه نداد، چون این تلاش از دل مناسبات طبیعی به دست نیامده بود و اراده و تصمیم دولتی و سازمانی بر آن حاکم بود.

این تلاش ناموفق سبب بازگشت به جایگاه شورای عالی شد و همین موضوع سبب شد با کناره‌گیری غیررسمی یکی از چهار تشکل تهیه‌کنندگی مواجه شدیم که این مساله نشانه آن است که اختلافات ریشه دار گذشته و احساس برتری طلبی آن هنوز ادامه دارد و زیر چهره شورای عالی تهیه کنندگان پنهان شده است.

به نظر من تا زمانی که به صورت ریشه ای، اختلافات گذشته تحلیل و به یک توافق اصولی نرسد، امکان یکپارچگی صنفی وجود نخواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.