یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱

پژمان‌فر:

طرح شکایت از هالیوود شاید در مجلس دهم به نتیجه نرسد!

نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

سینماپرس: یک نماینده مجلس درباره طرح فرهنگی الزام دولت به شکایت از هالیوود گفت:‌ هجمه‌های زیادی علیه ملت ما در هالیوود صور گرفته که باید نسبت به آن واکنش نشان داد، اما با توجه به عمر کم این مجلس نمی‌دانم که آیا این طرح بتواند به نتیجه حتمی و مطلوب خود برسد.

به گزارش سینماپرس، بعد از طرح الزام دولت به شکایت از هالیوود و همینطور طرح جدید مجلس در این زمنیه، حجت‌الاسلام پژمان‌فر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به سوالات خبرنگار فرهنگی تسنیم در گفت‌وگوی تلفنی درباره این طرح و وضعیت فعلی آن مطالبی را بیان کرد.

این نماینده مجلس در ابتدا گفت: در این طرح سعی شده که برخورد جدی و قانونی علیه جریاناتی که ظالمانه حقوق مردم و داشته‌های فرهنگی، دینی، تاریخی و... آنان را مورد هدف قرار داده‌اند صورت بگیرد؛ یکی از این گروه‌ها و سرکرده‌های آنان هالیوود است که سال‌ها است با ساخت آثاری در زمینه‌های ایران و اسلام هراسی فعالیت می‌کند؛ فیلم‌های زیادی مانند ۳۰۰ که در دو قسمت ساخته شد و به صراحت به تاریخ و فرهنگ مردم ما توهین کرد؛ آثار زیادی نیز در زمینه ایران هراسی و دشمنی با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران ساخته شد که واکنش جدی از طرف ما صورت نگرفت؛ البته رهبر معظم انقلاب در دیدارهای خود با اهالی هنر و سینماگران درباره دروغ‌های این فیلم‌ها و توهین‌هایی که به ملت می‌کنند، صحبت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: در این فیلم‌ها مطالبی که هالیوود طراحی می‌کند و سفارش می‌دهد اینگونه است که سعی کرده است به صورت ناعادلانه علیه کشور ما مطالبی را شکل و خط بدهد؛ تمام این فعالیت‌ها در حقیقت به صورت یک نقشه طولانی راه است که در آن به طرق گوناگونی در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اعتقادی مردم ما مورد هجمه‌های کذب آنان قرار گرفته‌اند. تمام همت آنها این است که بتوانند دروغ پراکنی بکنند و در این فضا نهایت هجمه را علیه ملت ما شکل بدهند و این موضوعی نیست که بتوانیم از کنارش به راحتی عبور کنیم؛ در این جریان رسانه‌ای البته سینما به عنوان یک رسانه قدرتمند دارای توان فوق‌العاده‌ای است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ چه در حوزه کار ایجابی و تولیدی و چه واکنشی و سلبی که این طرح در حقیقت نمونه‌ای از آن است؛ بنابراین تصمیم بر این شد تا علیه این اقدامات شکایتی در مجامع حقوقی صورت بگیرد تا بتوانیم در مقابل این هجمه‌های غیرقانونی مقابله‌ای صورت دهیم؛ امروز در هر حال جریان استکبار از تمام توانش برای ایجاد این هجمه‌ها علیه ملت ایران استفاده می‌کند و نمی‌توان در مقابل آن سکوت کرد. برای کار ایجابی هم طبیعتا سازمان‌ها و نهادهای سینمایی هستند که باید با صرف بودجه‌ کارهای تولیدی بزرگ بسازند و تاریخ و فرهنگ ما را جهانی کنند.

پژمان‌فر درباره وضعیت فعلی این طرح گفت: این طرح به امضای تعداد زیادی از نمایندگان رسیده است که می‌خواهند، با همکاری دیگر نهادهای سیاسی و فرهنگی کشور در مقابل این توطئه‌ها و خدعه‌ها حرکت فرهنگی و قانونی انجام دهند تا از داشته‌های ملت ما حمایت شود. باتوجه به اینکه حجم‌ قابل توجهی از طرح‌ها در نوبتند و این طرح‌ها یا دو فوریتی و یک فوریتی‌اند و همینطور طرح‌های عادی زیادی هم داریم از یک سو و از سوی دیگر با توجه به عمر کم این مجلس نمی‌دانم که آیا این طرح بتواند به نتیجه حتمی و مطلوب خود برسد یا خیر؟ در هر حال امیدواریم که بتواند مسیرش را تا هدف اصلی خود طی کند.

وی درباره طرح‌های مشابه آن نیز گفت: نسبت به تعرضات و تعدی‌های دشمن و جریان استکبار  حداقل وظیفه ما این است که از کیان ملت خود با طرح‌های اینچنینی و مانند آن، مقابله به مثل و حقوق آنان را استیفا کنیم. طرح‌های مشابه در حوزه اقتصاد و فرهنگ داشته‌ایم تا بتوانیم از حقوق مردم و ملت در زمینه‌های مختلف دفاع کنیم. این برنامه باید در ابتدا مراحل لازم یک طرح را طی کند و بعد از آن در ادامه فرایند طرح‌های مصوب در مجلس مراحل بعدی خود را طی خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.