یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵

بیانیه به مناسبت هفته دفاع مقدس ؛

بنیاد روایت فتح به دنبال حرکت در راه آرمان‌های انقلاب

روایت فتح

سینماپرس: «بنیاد فرهنگی روایت فتح» به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس بیانیه ای را منتشر کرده است.

به گزارش سینماپرس، مجموعه «بنیاد فرهنگی روایت فتح» طی بیانیه که به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس منتشر کرد، اعلام کرد که با ادامه راه آرمان‌های انقلاب اسلامی و علمداری حوزه فرهنگ و هنر به رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به‌سوی قله‌های پیشرفت و عدالت‌خواهی حرکت خواهد کرد.

مشروح بیانیه بدین شرح است:

«هفته دفاع مقدس همواره یادآور تجدید پیمانی ناگسستنی میان آرمان‌ها و ارزش‌های اعتقادی آحاد ملت مسلمان و انقلابی ایران است و یادآور روزهای سراسر مقاومت و از خودگذشتی رزمندگان و مردمانی است که همیشه در برابر دشمنان قسم‌خورده خود همچون سرو مقاوم بودند. هشت سال جنگ تحمیلی آزمونی شگفت و انسان‌ساز بود که چنان هویتی را برای ملت شریف ایران به ارمغان آورد که هیچ‌گاه نمی‌توان خدشه‌ای بر آن وارد کرد.

اکنون نیز در دهه پنجم حیات انقلاب اسلامی ایران که نقطه عطفی در دوران پرفروغ ایران اسلامی است، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی با فرمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشوری از خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی در راستای آرمان بزرگ ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمای حضرت مهدی (ارواحنافداه) است، اعلام فرمودند. همان‌طور که ایشان در بیانیه گام دوم با اشاره به دوران دفاع مقدس تاکید می‌فرمایند: «رویکرد دینی و اخلاقی در جمهوری اسلامی، دل‌های مستعد و نورانی به‌ویژه جوانان را مجذوب کرد و فضا به سود دین و اخلاق دگرگون شد. مجاهدت‌های جوانان در میدان‌های سخت ازجمله دفاع مقدّس، با ذکر، دعا و روحیه‌ برادری و ایثار همراه شد و ماجراهای صدر اسلام را زنده و نمایان در برابر چشم همه نهاد. پدران و مادران و همسران با احساس وظیفه‌ دینی از عزیزان خود که به جبهه‌های گوناگون جهاد می‌شتافتند، دل کندند و سپس آنگاه‌که با پیکر خون‌آلود یا جسم آسیب‌دیده‌ آنان روبه‌رو شدند، مصیبت را با شکر همراه کردند. مساجد و فضاهای دینی رونقی بی‌سابقه گرفت. صف نوبت برای اعتکاف از هزاران جوان و استاد و دانشجو و زن و مرد و صف نوبت برای اردوهای جهادی و جهاد سازندگی و بسیج سازندگی از هزاران جوان داوطلب و فداکار آکنده شد. نماز و حج و روزه‌داری و پیاده‌روی زیارت و مراسم گوناگون دینی و انفاقات و صدقات واجب و مستحب در همه‌جا به‌ویژه میان جوانان رونق یافت و تا امروز، روزبه‌روز بیشتر و باکیفیت‌تر شده است. و این‌ها همه در دورانی اتّفاق افتاده که سقوط اخلاقی روزافزون غرب و پیروانش و تبلیغات پُرحجم آنان برای کشاندن مرد و زن به لجن‌زارهای فساد، اخلاق و معنویت را در بخشهای عمده‌ عالم منزوی کرده است و این معجزه ای دیگر از انقلاب و نظام اسلامی فعّال و پیشرو است.»

بنیاد فرهنگی روایت فتح با گرامی داشت سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس، اعلام می‌دارد که در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ و هنر علمدار پرچم روایت فتحی باشد که به دم مسیحایی و رهبری امام خمینی (ره) آغاز گشت و اکنون با رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به‌سوی قله‌های پیشرفت و عدالت‌خواهی در حرکت است.

روایت فتحی از مقاومت، ایستادگی، جان‌فشانی و غیرت مردمانی که در راه ارزش‌های اسلامی پدران، مادران و فرزندان خود را فدا کردند تا از جوشش خون این لاله‌های وطن ایران اسلامی با اقتدار در برابر دشمنان مستکبرش که لحظه لحظه برای تزلزل در ارکان این نظام مقدس تلاش دارند، بایستند.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.