شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

با صدای بهروز رضوی؛

«تهیدستان» جک لندن روی موج رادیو تهران می‌رود

 رادیو تهران

سینماپرس: تنظیم رادیویی کتاب «تهیدستان» اثر مشهور جک لندن با صدای بهروز رضوی از امشب ششم مهر در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی خواهد شد.

به گزارش سینماپرس، محمدباقر رضایی سردبیر برنامه «کتاب شب» در رادیو تهران درباره خوانش کتاب جدیدی در این برنامه توضیح داد: کتاب «تهیدستان» اثر مشهور جک لندن از ساعت ۲۳:۳۰ روی آنتن رادیو تهران می رود، جک لندن نویسنده ای بود که هیچ گاه در خانه نمی ماند و دائم در جستجوی ضعف های جامعه بود تا آنها را در آثار خود منعکس کند و به مسئولان برای رفع بی عدالتی ها هشدار دهد.

وی ادامه داد: او در چهل سال عمر خود، در حالی که تحصیلات رسمی هم نداشت، به یک نویسنده و جامعه شناس معتبر آمریکایی تبدیل شد و آثارش را سند محله های فقیر نشین و فراموش شده آمریکا و دیگر جاهایی که سفر کرد، دانسته اند.

سردبیر «کتاب شب» اظهار کرد: یکی از جاهایی که جک لندن رفت و از فقر ساکنانش شگفت زده شد، محله ایست اند در لندن بود که به دوستانش گفت «می خواهم بروم و با چشمان خود ببینم مردمی که در این ناحیه از بریتانیای به اصطلاح کبیر زندگی می کنند، چه عالمی دارند.»

رضایی ادامه داد: کتاب «تهیدستان» در واقع شرح سفر جک لندن به آن محله است که بسیار خواندنی و شنیدنی است و باعث شد مطبوعات رسمی آن زمان، او را نویسنده ای فضول بنامند.

وی توضیح داد: گفته ای از جک لندن، پیش در آمد این برنامه است که اذعان کرده است «از میان تمامی آثارم، تهیدستان را بیش از همه دوست دارم، زیرا هیچ کدام از کارهایم تا این اندازه از دلم بر نیامده است».

این اثر را ابوالفضل اتراک ترجمه و انتشارات تلاش تبریز منتشر کرده است.

شنوندگان برنامه «کتاب شب» می توانند این اثر را در شش قسمت ۲۰ دقیقه ای با تهیه کنندگی رضا قربانی و صدای بهروز رضوی از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، بشنوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.