چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

روابط عمومی سازمان سینمایی:

دستورالعملی برای پوشش بازیگران تهیه می‌شود

آرم سازمان سینمایی

سینماپرس: مسعود نجفی درباره پوشش بازیگران و تهیه دستورالعملی برای حضور آن‌ها با پوشش مناسب در مراسم‌های هنری و سینمایی و تلویزیونی توضیحاتی داد.

به گزارش سینماپرس، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در گفت و گو با خبرنگاران جوان، در پاسخ به این سوال که آیا سازمان سینمایی تا به امروز ساماندهی در خصوص پوشش بازیگران داشته است، گفت: طبیعی است که هر حرکت خلاف عرف پذیرفته نیست حالا چه مورد اخیری که بازیگران مطرح در تلویزیون بودند و یا سینما فرق نمی‌کند، قرار است با همکاری دستگاه‌های ذیربط و خانه سینما دستورالعملی تهیه کنیم که آقای طباطبایی نژاد هم هم اشاره‌ای داشتند تا چهره‌های هنری و سینمایی و تلویزیونی یا بعضا ورزشکار که در مراسم‌ها و برنامه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند اصول‌ها و چارچوب‌ها را رعایت کنند و در واقع از خودشان صیانت شود.

او درباره اینکه آیا تا الان در وزارت ارشاد یا حوزه سینما این دستورالعمل را داشته ایم یا نه، گفت:تاکنون نداشتیم اما به سرعت در حال آماده شدن است و فکر می‌کنم تا هفته آینده آماده و قاعدتا ابلاغ شود.

نجفی در پاسخ به این سوال که مشخصا این نظام نامه چه مختصاتی دارد و ضمانت اجرایی آن به چه صورت است و بناست متولی اجرایی آن چه کسی باشد و صرفا جنبه مشورتی دارد یا واقعا اجرایی می‌شود، بیان کرد:جزئیات آن بعد از آمادگی اعلام می شود اما در مراسم‌های سینمایی و نمایشی که برای تبلیغات فیلم‌ها برگزار می‌شود، طبیعتا برگزارکننده متعهد می‌شود تا اصول ها و چارچوب‌هایی را رعایت کند و شاهد موارد این چنینی نباشیم.

وی در خصوص اینکه ممکن است به سمت استفاده لباس‌هایی واحد برویم تا در مراسم‌ها از آن‌ها استفاده شود، گفت:خیلی خوب است که به این سمت برویم خود ما در چند سال اخیر جشنواره فجر درخواستمان این بود که مانند خیلی از رویدادهای معتبری که در جاهای دیگر اتفاق می‌افتد و برگزار می‌شود عوامل با لباس رسمی حضور پیدا کنند که هم شانیت مراسم و افراد حفظ شود. اگر این اتفاق بیفتد و به این سمت برویم، فکر می کنم اتفاق مبارکی خواهد بود.

نجفی درباره اینکه آیا می‌توانیم امیدوار باشیم جشنواره فجر امسال از این حواشی کم رنگ‌تر خواهد بود، بیان کرد:ان شاءالله ضمن اینکه طباطبایی نژاد اشاره‌ای داشتند ما هم در جشنواره فجر گذشته که دوره سی و هفتم آن سپری شد نسبت به سال‌های قبل خیلی کمتر شاهد چنین مواردی بودیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.