شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

در نشستی مطرح شد؛

تولید انیمیشن هایی با موضوع مهارت آموزی و استعدادیابی

نشست مدير شبکه آموزش سیما و رييس مرکز پویانمایی صبا

سینماپرس: مدیر شبکه آموزش سیما و رییس مرکز پویانمایی صبا در نشستی با امضای تفاهم‌نامه همکاری از تعامل در تولید و پخش با موضوع های مهارت آموزی خبر دادند.

به گزارش سینماپرس، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما و محمدرحیم لیوانی رییس مرکز پویانمایی صبا در نشستی با امضای تفاهم‌نامه همکاری از تعامل در تولید و پخش با موضوع های مهارت آموزی و استعدادیابی خبر دادند.

مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در این دیدار با ابراز خشنودی از تعامل پیش رو ابراز امیدواری کرد با افزایش روزافزون همکاری های فیمابین تولید آثار پویانمایی و پخش آن‌ها سرعت بگیرد.

وی تولید در شبکه آموزش را مبتنی بر شعار «مردم، آموزش و مهارت» دانست و بیان کرد: شبکه هفت در راستای رسیدن به این هدف تلاش کرده تا از آموزش رسمی صرف به سمت آموزش های مهارتی حرکت کند، آموزش هایی که نه تنها مبتنی بر مهارت هستند بلکه مهارت مبتنی بر توانایی محور آن‌ها است. به عبارت دیگر، دانش مبتنی بر توان مهم‌ترین اصل تولید در شبکه آموزش است.

مدیر شبکه آموزش سیما در ادامه پویانمایی را بهترین ابزار آموزش توصیف و بیان کرد: نسل دیروز و امروز در کنار کارتون هایی مانند «باخانمان»، «خانواده دکتر ارنست» و «پلنگ صورتی»، پویانمایی ای مانند «شکرستان» را دیده و لذت برده اند، کارهایی از این نوع با ماندگاری در ذهن مخاطب، خلاقیت را در چندین نسل نهادینه می کند.

احمدی افزادی با تاکید بر دستور ریاست محترم سازمان و معاون محترم سیما هدف نهایی برنامه های آموزشی شبکه هفت را آموزش مهارتی خواند و گفت: تمامی کارشناسان آموزشی بر این باورند که آموزش صرف نمی توانند مبنای مهارت قرار داده شود، با توجه به این اصل برنامه سازان و مدیران ما تلاش می کنند تا سرگرمی و تفریح را با آموزش مهارت پیوند بزنند.

وی بر اهمیت تقویت قوه خیال و رویا تاکید کرد و ادامه داد: کودکان و نوجوانان ما امروز در معرض بیماری دیجیتالیسم مدرن هستند و برای مقابله با این بیماری باید به سمت ساخت پویانمایی هایی برویم که با تقویت قدرت تخیل و رویای مخاطب آن‌ها را به سمت استفاده از مهارت های یدی و فنی ترغیب و تشویق کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا تولیدات مرکز صبا فصلی نو را در مهارت آموزی شبکه هفت باز کند.

در ادامه محمدرحیم لیوانی این تفاهم‌نامه را فصل تازه ای از همکاری های مرکز صبا با شبکه آموزش توصیف و عنوان کرد: شبکه هفت سیما پیش از این نیز همکاری بسیار خوبی در پخش تولیدات مرکز صبا داشت و امیدواریم این تفاهم موجب ارتقا آن شود.

رییس مرکز صبا افزود: بر اساس توصیه های معاون محترم سیما، تولیدات صبا باید با برنامه های مکملی در بخش های مهارتی، استعدادیابی، تحلیلی و راهبردی گسترش پیدا کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: همچنین شبکه آموزش می‌تواند با نمایش پشت صحنه تولید آثار پویانمایی به بهترین شکل و با آموزش تکنیک های ساخت برای جوانان علاقه مند به این هنر صنعت انگیزه بخش باشد.

لیوانی در پایان مطرح کرد: امتیاز هنر صنعت پویانمایی در ایران، وجود جوانان با انگیزه و خلاق است به طوری که میانگین سنی فعالان عرصه هنرهای دیجیتال ۲۸ سال برآورد شده و شبکه آموزش باید این امتیازات را برای خود فرصتی مغتنم در جذب مخاطب بداند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.