دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

نویسنده سریال مطرح کرد؛

«بوم و بانو»؛ قصه‌ یک زن نقاش در دوره پهلوی

سعید سلطانی

سینماپرس: شعله شریعتی گفت: نمی‌توان گفت این قصه زنانه است اما می‌توانم بگویم شخصیت قوی زن هم دارد. ما نیز به تناسب نیاز قصه به شخصیت‌های زن داستان می‌پردازیم.

به گزارش سینماپرس، «شعله شریعتی» نویسنده سریال «بوم و بانو» به کارگردانی سعید سلطانی، درباره این سریال به فارس گفت: این سریال تاریخی برای دوره پهلوی اول است و یک زن نقاش نقش محوری را در این سریال ایفا می‌کند که ارتباط مستقیمی با آن دوره دارد.

وی ادامه داد: همانطور که می‌دانید در آن دوره حضور اجتماعی زنان در جامعه محدود بوده و اولین تحصیلکرده‌های زن از کشورهای خارجی به ایران می‌آمدند. به این دلیل که جامعه داشت به سمت مدرنیته می‌رفت، زن‌ها هم در جامعه محدودیت داشتند، اما ما به اندازه نیازمان از حضور این زن در قصه بهره بردیم.

نویسنده سریال «روزهای بیقراری» درباره اینکه آیا چنین زنی در آن دوره تاریخی حضور داشته است؟، گفت: چنین زن‌هایی در آن دوره زندگی می‌کردند و ما نقاش‌هایی را داشتیم که در دانشگاه فرانسه نقاشی خوانده بوده البته زن سریال ما کپی برداری از ‌آن شخصیت‌ها نیست. در کل باید بگویم افرادی که نقاشی مدرن را به تدریح پایه ریزی کردند، منبع الهامی برای من در نگارش بودند.

این نویسنده نیز گفت: دوره پهلوی اول از ۱۳۰۴ تا ۱۳۲۰ بوده است و قصه ما در سال‌های ۱۳۱۳ روایت می‌شود.

وی درباره اینکه قرار است این سریال ادامه‌دار باشد؟ نیز بیان داشت: فعلا صحبتی از ادامه این سریال نیست و همین یک فصل را باید به پایان برسانیم که حدود ۳۵ قسمت است که در حال نگارش دو قسمت پایانی هستم.

نویسنده این سریال نیز ادامه داد: نگارش سریال تاریخی مثل بوم و بانو کار ساده‌ای نیست و نیاز به تحقیق و مطالعه‌های فراوانی داشت که زمان زیادی را به خود اختصاص داد و به همراه اعظم بهروز این سریال را می‌نویسیم.

وی درباره اینکه آیا این سریال زنانه است، نیز عنوان داشت: نمی‌توان گفت این قصه زنانه است اما می‌توانم بگویم شخصیت قوی زن هم دارد. ما نیز به تناسب نیاز قصه به شخصیت‌های زن داستان می‌پردازیم. شاید به این دلیل که هر دو زن هستیم بهتر و بیشتر بتوانیم احساس‌های زنانه را در فیلم‌نامه منعکس کنیم اما هدفمان این نبود که قصه زنانه باشد.

شریعتی همچنین ادامه داد: این سریال شخصیت‌های محوری زن دارد و در کنار آنها یک شخصیت قوی زن نیز حضور دارد.

مهدی احمدی بازیگر نقش اصلی مرد «بوم و بانو» است و دیبا زاهدی نیز بازیگر نقش اصلی زن سریال است که هر دو نقاش هستند.

مهدی احمدی، مسعود رایگان، بهنام تشکر، فریبا متخصص، ساغر قناعت، دیبا زاهدی، شادی کرم رودی و ... از بازیگران این سریال هستند که مراحل تصویربردرای را سپری می‌کند.

در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی خیزد...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.