جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

لغو اکران‌های تازه در سینماها؛

سینمای چین هم به دام ویروس کرونا افتاد

ویروس کرونا باعث لغو اکران فیلم های سینمایی در چین شد

سینماپرس: به دنبال شیوع سریع ویروس مرگبار کرونا، اکران فیلم‌های جدید این هفته سینماهای چین لغو شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، شیوع ویروس مرگبار کرونا موجب شد تا اکران ویژه فیلم‌های شب سال نو در چین، لغو شود.

این حرکت موجب ضرر وسیعی به صنعت سینمای چین می‌شود.

این در حالی است که قرار بود ۷ فیلم اصلی از محصولات سینمایی این کشور در طول تعطیلات آخر هفته در این کشور اکران خود را شروع کنند. برای این اکران‌ها فروشی بیش از یک میلیارد دلار تنها در چند روز اول نمایش، پیش‌بینی شده بود. حالا اکران همه این فیلم‌ها لغو شده اما فیلم‌هایی که در حال اکران بودند، به نمایش خود ادامه می‌دهند.

موج جدید ورود ویروس کرونا در شهر مرکزی ووهان خود را نشان داد و از چند هفته پیش، از یک بازار فروش ماهی وارد زندگی مردم شد.

گسترش این بیماری در چین، به ویژه در تعطیلات سال نو که انتظار می‌رفت بیش از ۶۰۰ میلیون نفر دست به مسافرت بزنند، موجب نگرانی وسیعی شده است زیرا خطر گسترش ویروس را هم در چین و هم در سراسر دنیا افزایش می‌دهد.

به نظر می‌رسد تصمیم لغو اکران فیلم‌های جدید، از سوی دست اندرکاران صنعت سینما، چه سرمایه‌گذاران و چه توزیع‌کنندگان، گرفته شده باشد و دولت از جمله اداره ملی فیلم یا وزارت بهداشت در این زمینه نقشی نداشته‌اند.

حتی پیش از اینکه این تصمیم عملی شود، شماری از زنجیره‌های سینمایی چین شروع به بازپس دادن پول بلیت فیلم‌های پیش‌خرید شده کرده بودند. این در حالی است که به دنبال توقف وسایل حمل و نقل عمومی، امکان حرکت در ووهان با جمعیتی ۱۰ میلیون نفری، محدود شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.