پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

نگاهی به روز پنجم جشنواره فیلم فجر؛

افزایش شدید قیمت بلیت فیلم های جشنواره در بازارسیاه/ بخش خارج از مسابقه به جشنواره اضافه شد!

پنجمین روز سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

سینماپرس: روز پنجم برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی و سینمای رسانه ها سرشار از حاشیه بود؛ بنابرگزارش‌ های رسیده به سینماپرس قیمت بلیت فیلم‌ های اکران شده در جشنواره فیلم فجر در بازار سیاه به خصوص در برخی سینماهای بالای شهر تهران به بیش از ۲۰۰ هزار تومان رسیده و این در حالی است که طی این سال ها هیچ گونه اهتمامی از سوی دست اندرکاران جشنواره برای مقابله با سودجویان و دلالان وجود نداشته است!‌

به گزارش سینماپرس فیلم های اکران شده در روز پنجم برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه ها شامل آثاری همچون: «مغز استخوان» به کارگردانی حمیدرضا قربانی، «روز بلوا» به کارگردانی بهروز شعیبی و «خوب، بد، جلف۲» به کارگردانی پیمان قاسم خانی بودند؛ فیلم هایی که اغلب با انتقاد تند اهالی رسانه و منتقدان روبرو شدند و نتوانستند نظر مثبت آن ها را به سوی خود جلب کنند.

با توجه به اینکه جشنواره در این روز به نیمه رسید بسیاری از اهالی رسانه ابراز داشتند که دیگر امید خود را به بهبود وضعیت محتوای آثار به نمایش درآمده در جشنواره از دست داده اند و چهره های زیادی جشنواره ۳۸ ام را ضعیف ترین دوره این رویداد سینمایی نامیدند. فیلم جدید پیمان قاسم خانی باعث شد تا اهالی رسانه دسته دسته سالن های نمایش را ترک کنند. بسیاری از اهالی رسانه در جمع های خصوصی خود این پرسش را مطرح می کردند که چرا و چگونه این فیلم به شدت ضعیف توانسته وارد عرصه رقابت مهمترین رویداد سینمایی کشور شود؟!

یکی دیگر از نکات مهمی که این روزها به کرات شنیده می شود استقبال اندک مخاطبان از فیلم های جشنواره به خصوص در برخی مناطق مرکزی و جنوبی شهر تهران است. اتفاقی که شاید یکی از دلایل اصلی آن قیمت بسیار بالای بلیت های جشنواره است که تهیه آن برای عموم مردم به خصوص در این شرایط بحرانی اقتصادی دشوار است. این اتفاق در حالی است که بر اساس شنیده ها از مدت ها قبل برخی افراد که معلوم نیست به چه کسانی وابسته هستند مبادرت به تبلیغ در خصوص فروش کارت های مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر با قیمت های نجومی کرده بودند!

در پی استمرار بی نظمی ها در پنجمین روز برگزاری این رویداد سینمایی اعلام شد که بخش خارج از مسابقه به جشنواره اضافه شده است! بر اساس این خبر فیلم‌ های سینمایی «شین» اولین ساخته سینمایی میثم کزازی و به تهیه‌کنندگی شهاب حسینی و «عنکبوت» دومین ساخته سینمایی ابراهیم ایرج‌ زاد به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی در بخش خارج از مسابقه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید. بر اساس این خبر، فیلم سینمایی «شین» ساعت ۲۲ شنبه ۱۹ بهمن در پردیس ملت به نمایش درمی‌آید. همچنین به درخواست «جواد نوروزبیگی» تهیه‌کننده فیلم سینمایی «عنکبوت»، دومین ساخته ابراهیم ایرج‌زاد، یکشنبه ۲۰ بهمن در سینمای رسانه اکران خواهد شد.

اما جدا از این مسائل، یکی از نکات قابل تأمل که از زبان برخی اهالی رسانه شنیده شد اینکه کارت های خرید از کتابخانه پردیس سینمایی باغ کتاب که در روز نشست خبری به خبرنگاران اهدا شده بود بعد از گذشت نزدیک به یک هفته هنوز شارژ نشده و برخی اهالی رسانه که برای خرید کتاب به کتابخانه این پردیس سینمایی مراجعه کرده بودند با خطای تراکنش روبرو شده اند! اتفاقی عجیب و محیرالعقول که به نوعی بی احترامی به شأن و شعور و جایگاه اهالی رسانه محسوب می شود!

تغییر زمان اکران فیلم سینمایی «کشتارگاه» به کارگردانی ابراهیم امینی در روز ششم دیگر اتفاق مهم جشنواره فیلم فجر در روز پنجم بود، این تغییر زمان بندی به دلیل پخش دربی استقلال و پرسپولیس در پردیس سینمایی ملت اعلام شد. قرار است دربی استقلال و پرسپولیس در روز ششم جشنواره در سالن های کاخ رسانه پخش شود؛ اتفاقی عجیب که واکنش های مختلفی را در میان اهالی رسانه به وجود آورده و برخی از اهالی رسانه انتقاد جدی نسبت به این اتفاق دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.