جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

نگاهی به روز ششم جشنواره فیلم فجر؛

از رویت کودکان سینمادوست در سینمای رسانه ها تا حواشی پیش آمده در خصوص یک فیلم/ پخش شهرآورد سینمای رسانه ها را به وجد آورد

شهرآورد تهران در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

سینماپرس: روز ششم برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی و سینمای رسانه ها سرشار از حاشیه بود؛ علیرغم تمامی وعده های داده شده توسط دست اندرکاران برگزاری جشنواره مبنی بر عدم حضور افراد غیرمرتبط با رسانه، در این روز برخی کودکان سینمادوست در پردیس سینمایی ملت حضور پیدا کردند؛ به خصوص حضور نوه یکی از تهیه کنندگان سینما در این پردیس سینمایی جای تأمل داشت.

به گزارش سینماپرس فیلم های اکران شده در روز ششم برگزاری جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه ها شامل آثاری همچون: «کشتارگاه» به کارگردانی عباس امینی و «مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی بود. همچنین ٰرأس ساعت ۱۵:۳۰ شهرآورد تهران با حضور تیم های پرسپولیس و استقلال در فودکورت و ۲ سالن پردیس سینمایی ملت پخش شد که بسیاری اهالی فوتبال دوست رسانه را به وجد آورد.

نکته قابل تأمل آنکه برخی اهالی سینما و منتقدان پس از پایان پخش بازی فوتبال به شوخی و جدی ابراز کردند که این سانس از جشنواره مهیج ترین و جذاب ترین سانس فجر ۳۸ بوده و باعث شده تا تلخی بیش از حد فیلم های سینمایی کمی به دست فراموشی سپرده شود.

در ساعات پایانی شب شهردار تهران نیز برای تماشای مستند «زمستان است» به پردیس سینمایی ملت آمد و ضمن بازدید از بخش های مختلف این پردیس سینمایی در جمع اصحاب رسانه نیز حاضر شد. حناچی در خصوص انتقاد یکی از خبرنگاران در مورد عدم تبلیغات شهری مناسب برای جشنواره فیلم فجر در سطح شهر اظهار داشت حتما پیگیر این مسأله خواهد شد!؛ حالا اینکه آقای شهردار در روزهای پایانی تازه می خواهد پیگیر عدم تبلیغات مناسب شهری در خصوص برگزاری جشنواره فجر انقلاب شود خود جای تأمل دارد.

اما یکی از اتفاقات بسیار مهم این روز پخش فیلم سیاه «مردن در آب مطهر» به تهیه کنندگی و کارگردانی برادران محمودی بود. فیلمی که بسیاری از اهالی رسانه و منتقدان با انتقاد شدید از دست اندرکاران سازمان سینمایی و جشنواره فیلم فجر این پرسش را مطرح کردند که چطور فیلمی مانند «مردن در آب مطهر» مجوز ساخت دریافت کرده و در جشنواره فجر انقلاب تصویری زننده از ایران و ایرانی نشان می دهد و به هویت آن ها بی احترامی می کند.

این حواشی ضمن آنکه به نشست خبری این فیلم کشیده شد و انتقادات شدیدی را با خود در پی داشت با واکنش برخی منتقدان نیز روبرو شد.

اما در روز ششم فیلم سینمایی «خورشید» جدیدترین اثر سینمایی مجید مجیدی بالاخره پس از کش و قوس های فراوان به اکران در سینماهای مردمی رسید و با استقبال از سوی مردم و برخی منتقدانی که ترجیح داده بودند به جای حضور در پردیس سینمایی ملت به تماشای این اثر بنشینند مواجه شد. منتقدان در واکنش های ابتدایی شان این فیلم سینمایی را یکی از انسانی ترین و شریف ترین آثار کارنامه مجیدی برشمردند.

ترکیدن گاز دستگاه نوشابه ساز در یکی از غرفه های فودکورت پردیس سینمایی ملت نیز یکی دیگر از حواشی روز ششم جشنواره بود به نحوی که برخی اهالی رسانه با داد و فریاد و ترس فضای پردیس سینمایی ملت را ترک کردند. انتقادات نسبت به برگزاری مهمترین رویداد سینمایی کشور در پردیس سینمایی ملت نیز این روزها رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته و بسیاری از اهالی رسانه و منتقدان معتقدند که مسئولان برگزاری جشنواره فجر بزرگترین خطا را برای انتخاب این پردیس سینمایی نامناسب مرتکب شده اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.