سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶

۲۵ سال حبس برای واینستاین؛

برائت کلینتون از رسوایی تهیه کننده هالیوودی

واینستاین

سینماپرس: هیلاری کلینتون که برای اکران فیلم «هیلاری» در جشنواره برلین به سر می برد٬ پس از خبر محکومیت واینستاین تهیه کننده رسوای جنسی هالیوود در دادگاه نیویورک گفت: روز حساب آمد!

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی٬ هیلاری کلینتون درباره هاروی واینستاین غول تجاوز هالیوود گفت: روز حسابرسی آمد!

هیلاری کلینتون که در حال حاضر در جشنواره فیلم برلین حضور دارد پس از اعلام حکم دادگاه نیویورک علیه هاروی واینستاین غول تهیه کنندگان هالیوود توضیحاتی ارائه کرد.
کلینتون در جشنواره فیلم برلین گفت: کاملا هویداست که مردم دقیق مساله رسوایی جنسی واینستاین را دنبال می کنند و منتظر حکم دادگاه او بودند. حالا دیگر زمان حسابرسی است و او باید حشاب پس دهد و هیات منصفه هم خوب این مساله را دریافته اند.
هیلاری کلینتون که برای اکران فیلم مستند «هیلاری» محصول «هولو» در جشنواره فیلم برلین حضور دارد. البته این فیلم ماه ژانویه در جشنواره ساندنس اولین اکران خود را تجربه کرد.
کلینتون امروز پس از اینکه دادگاه نیویورک واینستان را در پرونده اقدام جنسی جنایی و تجاوز نوع سوم مجرم اعلام کرد در این مورد صحبت کرد. حکم واینستاین در روند شش هفته ای دیوان عالی نیویورک بررسی و در جلسات متعدد با حضور متهم برگزار شده بود.
هاروی واینستاین که از بزرگ ترین تهیه کنندگان هالیوود محسوب می شود بخاطر تجاوزهای متعدد جنسی با عنوان دو فقره جرم تجاوز درجه یک جنسی و یک فقره تجاور درجه سه با ۲۵ سال حبس در زندان روبرو است.  
البته او یک پرونده دیگر در شهر لس آنجلس دارد که در آن دو زن دیگر نیز بخاطر تجاوز درجه یک او را تحت پیگرد قرار داده اند و در آینده نزدیک حکم آن دادگاه نیز اعلام خواهد شد.
واینستاین بزرگ ترین حامی مالی کمپین های تبلیغاتی ریاست جمهوری و کنگره آمریکاست. او تنها برای کمک به کمپین هیلاری کلینتون یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار کمک اهدا کرده است.
هیلاری کلینتون در جواب به سوال رسانه ها در مورد چرایی ارتباط مالی وکمپینی با واینستاین گفت: ما که آن زمان چیزی از این مسائل نمی دانستیم. چطور باید می دانستیم؟ او برای من برای اوباما و برای الگور و تمام دموکرات ها پول جمع می کرد ضمن اینکه او با بسیاری دیگر نیز همکاری داشته است. او با همه دموکرات ها همکاری کرده از باراک اوباما تا جان کری و الگور.

سخنان ضد واینستاین  خانم هیلاری کلینتون به نوعی برائت وزیر امور خارجه اسبق آمریکا از مردی است که بیشترین آمار شکایات تجاوز جنسی متوجه اوست. واینستاین غول تهیه کنندگان و سرمایه گذاران هالیوود است که همواره یکی از حامیان اصلی مالی دموکرات ها در کارزارهای تبلیغاتی بوده است بویژه صمیمیت او با خانم هیلاری کلینتون و دعوت های متعدد او به صرف شام و همکاری های تبلیغاتی سیاسی و حزبی شاید عمده ترین انگیزه برائت همسر رئیس جمهور اسبق آمریکا از او و مرداب اتهام های تجاوز جنسی اش باشد.

واینستاین که چند اسکار دریافت کرده و تهیه کننده بسیاری از فیلم های شاخص هالیوود بوده از سال ۲۰۱۷ با افشاگری چند زن نسبت به تجاوزهای جنسی او٬ جنبشی با عنوان «من هم» (metoo) به راه افتاد که اغلب زنان هالیوودی به آن پیوستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.