جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸

مراسم تقدیر از مدیرعامل سابق برگزار شد؛

ارتقای ساختاری موسسه «هنرمندان پیشکسوت»/ مخالفان را جذب می‌کنیم

هنرمندان پیشکسوت

سینماپرس: مراسم تقدیر از عباس عظیمی مدیرعامل پیشینه موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور برخی از هنرمندان برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، نشست هم‌اندیشی تعدادی از هنرمندان و تقدیر از مدیرعامل پیشین موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور مدیرعامل و هیئت مدیره جدید این موسسه برگزار شد.

در این نشست هنرمندان پیشکسوتی همچون هوشنگ توکلی، ابراهیم حقیقی، حسن ریاحی، پری ملکی، قطب‌الدین صادقی، داوود رواسانی، احمد آزاد، اسماعیل آذر، مریم معترف، محمد حمزه‌زاده، محسن علی‌اکبری و مهدی افضلی رییس هیئت مدیره، سید عباس عظیمی مدیرعامل پیشین و سید محمد طباطبائی مدیرعامل فعلی موسسه حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه هوشنگ توکلی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در سخنانی به سابقه تاریخی موسسه و چگونگی شکل‌گیری و تاسیس آن پرداخت.

توکلی گفت: اکنون موسسه هنرمندان پیشکسوت با کمک همه دوستان به ‌ویژه عباس‌ عظیمی به جایی رسیده‌ که می توان در این موسسه برای رفاه و مهم‌تر از آن فعالیت هنرمندان برنامه‌ریزی کرد.

این هنرمند پیشکسوت اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار مهمی که توسط عباس‌ عظیمی انجام شد، شناسایی هنرمندان خارج از مرکز بود و از این بابت ممنون او هستیم. در صورتی که هنرمندان مایل بودند ماموریت عباس عظیمی تمدید شود و او کنار ما باشد تا از خدمات و تجربیاتش استفاده ‌کنیم اما متاسفانه میسر نشد.

هوشنگ توکلی همچنین درباره مدیرعامل جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: زمانی که با آقای ‌طباطبایی آشنا شدم، او را جوان با انگیزه و علاقمند به فرهنگ و هنر دیدم. این آشنایی مربوط به زمانی است که خود طباطبایی هم نمی دانست قرار است جایگزین عباس عظیمی شود. بعدها متوجه شدم وی دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان است که از این مسیر  خدمات بسیاری به هنرمندان ارائه کرده است.

وی تاکید کرد: اکنون اولویت ما حفظ و ارتقای موسسه است و همه باید برای رسیدن به این هدف کمک کنیم و این همان تصمیمی است که عباس عظیمی هم با آن موافق و هم‌سو است.

سپس سیدعباس‌عظیمی مدیرعامل پیشین موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: من پیش از این با آقای ‌طباطبایی کار کرده‌ام و حتی پیشنهاد داده بودم که وی عضو هیأت مدیره جدید باشند. قرار نیست رفتن من باعث ناخشنودی هنرمندان شود چرا که تمام تلاش ما در این موسسه برای خوب بودن حال هنرمندان ‌است.

وی ادامه داد: همیشه تاکید کرده ام که ما یک مسیر عاطفی را طی کرده‌ایم و بر همین اساس علیرغم این ‌که همیشه با مشکلات و موانعی روبه‌رو بودیم و نگرانی‌هایی وجود داشت اما تمام تلاشم این بوده که همه چیز به خوبی و طبق برنامه پیش برود. اینکه موسسه هنرمندان پیشکسوت با همه فراز و نشیب‌هایی که طی کرده امروز به این جایگاه رسیده‌ به دلیل رابطه عاطفی و احساسی است که هنرمندان بسیار به آن دلخوش هستند و با روحیه‌ای که من از  ‌طباطبایی سراغ دارم قطعا همین روند عاطفی را طی خواهد کرد.

عظیمی گفت: خواهش من این است که به دنبال مقابله با مخالفین نباشیم. هنر ما این است که مخالفین را جذب کنیم. کسانی که ما را نقد می‌کنند، دوستدار ما هستند و اگر مسیر به درستی پیش‌ برود ما را حمایت خواهند کرد.

در ادامه این نشست سید محمد طباطبایی مدیرعامل جدید موسسه هنرمندان پیشکسوت در سخنانی ابتدا یاد و خاطره هنرمندان پیشکسوتی که در سال ۹۸ در گذشتند را گرامی داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه هنرمندان پیشکسوت ستون‌های فرهنگ و هنر ایران هستند گفت: هرچه داریم از خدا است و من هم همواره به خداوند تکیه کرده‌ام و امیدم به غیر از خدا به کسی نیست و با امید به خدا برای خدمت به این موسسه پا گذاشته‌ام.

وی در ادامه افزود: با ۲ دهه تجربه حضور در عرصه فرهنگ و هنر به موسسه آمده‌ام. هیچ وقت جز در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت نداشته‌ام و همه تجربه و انرژی‌ام را آورده‌ام تا کاری درخور شان و جایگاه هنرمندان پیشکسوت انجام دهم.

طباطبائی گفت: همیشه و همه جا گفته‌ام که زحمت‌ها و تلاش‌های آقای عظیمی برای موسسه هنرمندان پیشکسوت در چند سال گذشته را نمی‌توان کتمان کرد و اگر منکر زحمات وی شویم حتما از مدار انصاف خارج شده‌ایم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت افزود: از سوی دیگر به جرأت می‌توانم بگویم در این چند سال بعد از آقای عظیمی هیچ‌کس به اندازه بنده مدافع و همراه موسسه هنرمندان پیشکسوت نبوده‌ است.

طباطبایی ادامه داد: باورم این است که این جا نه مدیر هستم و نه مدیرعامل، اگر این جا هستم برای این است که افتخار می‌کنم به بزرگوارانی خدمت کنم که ستون فرهنگ وهنر این مملکت هستند.

وی تاکید کرد: این موسسه به لحاظ معنوی و محتوایی جایگاه بسیار رفیعی دارد، امیدوارم با کمک هنرمندان پیشکسوت و بزرگوار بتوانیم جایگاه قانونی آن را نیز به نقطه‌ای که شایسته است برسانیم.

طباطبایی در پایان گفت: از همه هنرمندان پیشکسوتی که برای موسسه زحمت کشیده‌اند قدردانی می‌کنم به ویژه از داریوش ارجمند که در راه‌اندازی و رفع مشکلات موسسه همواره پیشقدم بوده‌اند و نیز از محمود عزیزی که در هیئت مدیره قبلی موسسه زحمات زیادی را متقبل شده‌اند امیدوارم این بزرگواران همواره همراه موسسه باشند.

در ادامه این نشست هر کدام از هنرمندان پیشکسوت در سخنانی از تلاش‌های مدیریت پیشین موسسه قدردانی کرده و به بیان دغدغه‌های خود پرداختند.

همچنین در این مراسم از ۷ سال مدیریت سید عباس عظیمی در موسسه هنرمندان پیشکسوت تقدیر شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.