دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

توقف پخش زنده مناجات‌خوانی؛

مدیران جو زده سیما باز هم تحت‌تأثیر فضای مجازی!

محمود کریمی

سینماپرس: در دهمین شب ماه مبارک رمضان مراسم مناجات‌خوانی حاج محمود کریمی در حرم مطهر رضوی برخلاف شب‌های قبل، به صورت ضبطی و غیرزنده پخش شد.

به گزارش سینماپرس، مراسم مناجات‌خوانی حاج محمود کریمی در حرم مطهر رضوی که از ابتدای ماه مبارک رمضان به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش می‌شد  در دهمین شب ماه مبارک رمضان به صورت ضبطی و غیرزنده پخش شد.

هنوز واکنشی از سوی سازمان صداوسیما در این باره اعلام نشده، اما به نظر می‌رسد حاشیه‌های به وجود آمده پس از مناجات‌خوانی  چند شب پیش این مداح اهل بیت درباره تحول یک فرد قمارباز در ایام محرم  در این اقدام بی‌تأثیر نیست.

تغییر در شیوه پخش این برنامه باردیگر نشان داد که تصمیمات مدیران صداوسیما در چنین وضعیت‌هایی بیش از آن که ناشی از یک راهبرد منطقی و تعریف‌شده باشد، تحت تأثیر واکنش‌های فضای مجازی است.

اگر بیان این حکایت در مناجات‌خوانی ایراد داشت باید از شب بعدی، پخش زنده آن قطع می‌شد.  اما این اتفاق پس از موج‌سازی و جنجال‌های فضای مجازی رخ داد و نشان داد که مدیران سیما در تصمیم‌گیری دچار ضعف و تردید هستند. روندی که باعث می‌شود تحت تأثیر فضای مجازی تصمیمات خود را تغییر دهند.

اواخر هفته گذشته، پخش قسمتی از مراسم مناجات حاج محمود کریمی در حرم مطهر امام رضا (ع) در فضای مجازی پخش شد، که واکنش‌های گسترده‌ای را در بین طیف‌های مختلف مردم به همراه داشت.

در این بخش از مناجات کریمی به بیان حکایتی از توبه یک فرد و ره‌یافته شدن وی پرداخته بود و آن فرد در تصورات خود و در حال مستی با یکی از ذوات مقدس رویارو شده بود.

همین واکنش‌ها و حساسیت‌های ایجادشده در فضای مجازی باعث شد تا حاج محمود کریمی در ابتدای برنامه مناجات خود در سحرگاه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، در صحبت‌هایی به تشریح موضوع بپردازد.

کریمی در ابتدای مناجات‌خوانی گفت: موضوعی مطرح شد و برای برخی از دوستان که کامل متوجه آن شدند و بهره‌اش را هم بردند. برخی دیگر از دوستان هم شاید به‌درستی متوجه مطلب نشدند و من از آنها عذرخواهی می‌کنم چرا که شاید من مطلب را خوب جا نینداخته‌ام. البته عده‌ای هم هستند که خودشان را به متوجه نشدن می‌زنند.

*آنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.