چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

علی قوی‌تن:

مجلسی‌ها در این سینما اسیر حواشی نشوند/سینما دچار بحران و سردرگمی است

علی قوی تن

سینماپرس: کارگردان سینمای ایران گفت: اعضای کمیسیون باید با سینما داد و ستد و مراوده داشته باشند. اسیر حواشی نشوند و حواسشان باشد عده زیادی در این عرصه دلسوزانه فیلم خوب می‌سازند.

به گزارش سینماپرس، علی قوی‌تن، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در گفتگو با آنا درباره موضوعاتی که باید در ارتباط با حوزه هنر به ویژه سینما در دستور کار نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس قرار گیرد بیان کرد: نمایندگان مجلس درواقع نماینده مردم هستند و هنرمند هم جزئی از این ملت است. پس باید هم از آنان توقع داشت.

در این سینما سردرگمیم

وی افزود: انتظار من فیلمساز این است که همراهی جدی‌تری با سینما داشته باشند و قدم شفاف بردارند تا از بحران‌های معمول و همیشگی‌اش خارج شود. باید پذیرفت این سینما دچار بحران و سردرگمی است.

قوی‌تن اضافه کرد: اگر می‌گویم سردرگمی به این دلیل است که گاه در مقطعی روالش به سمت افراد سودجو می‌رود که از سینما فقط پول به جیب می‌زنند یا زمانی مسیرش در جهتی است که سینما را اتفاقا از روال طبیعی خودش خارج می‌کند.

این اکران سینما باید به سرانجامی برسد

کارگردان «رویای سهراب» با تأکید بر اینکه افراد حاضر در کمیسیون فرهنگی باید کارشناس و دلسوز فرهنگ و هنر باشند، یادآور شد: اعضای کمسیون باید با سینما داد و ستد و مراوده داشته باشند. اسیر حواشی نشوند و حواسشان باشد عده زیادی در این عرصه دلسوزانه فیلم خوب می‌سازند.

وی تأکید کرد: فیلمسازی هستند که از وقت و مالشان می‌گذرند تا در مسیر تولید و فیلمسازی لااقل فیلم‌های فرهنگی و محتوامحور بسازند؛ خب اینها نیازمند دیده شدن هستند.

علی قوی‌تن اینگونه نیز اعتقاد داشت: فیلم خوب و فرهنگی نیازمند اکران خوب است بلکه جایی پیدا شود که مخاطب بتواند آن را ببیند و استفاده کند. این اکران سینما را باید به سرانجامی برسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.