یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱

به کارگردانی مهدی سقط چی؛

هشدار «چقدر خوبیم ما» نسبت به تخریب محیط‌زیست

مستند طبیعت سربی

سینماپرس: مستند «چقدر خوبیم ما» به کارگردانی مهدی سقط چی و تهیه کنندگی علی نظری از شبکه پنج سیما پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، مستند «چقدر خوبیم ما» به کارگردانی مهدی سقط چی و تهیه کنندگی علی نظری با موضوع تخریب محیط زیست یکشنبه ۱۵ تیر ساعت ۱۱ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

مهدی سقط‌ چی درباره مستند «چقدر خوبیم ما» که با موضوع مازندران ساخته شده است، گفت: قصه این مستند از جایی شروع می شود که پسری هارددیسک پدربزرگ خود را پیدا می‌کند که در آن فیلم هایی در مورد سفر به شمال کشور در سال ۱۳۹۵ ضبط شده است. پسر تصمیم می گیرد با تهیه‌کننده تماس گرفته و فیلم‌های خام را برایش ارسال و در مورد آنها صحبت کند.

وی افزود: این مستند در مازندران ضبط شده و سعی دارد نسبت به رفتارهای نادرست انسانی در زمینه تخریب محیط زیست، بی توجهی به فرهنگ بومی منطقه، آداب و رسوم و صنایع دستی هشدار بدهد.

سقط چی با بیان اینکه این مستند که از نگاه آیندگان روایت می شود و مازندران ۱۳۹۵ را به نمایش می گذارد، گفت: در این فیلم تاریخچه تبدیل شدن شمال کشور به منطقه توریستی از دوران رضا شاه، رفتار گردشگران و آسیب‌هایی که متوجه این منطقه شده بررسی می‌شود.

این مستند داستانی کمیک و فانتزی در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده و به همت گروه خانواده شبکه پنج امروز از این شبکه پخش می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.