دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی؛

حضور «خرچنگ» در جشنواره قبرسی

انیمیشن «خرچنگ»

سینماپرس: انیمیشن کوتاه «خرچنگ» به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی به جشنواره «انیمافست» قبرس راه پیدا کرد.

به گزارش سینماپرس، فیلم کوتاه انیمیشن «خرچنگ» تنها نماینده ایران در بخش مسابقه بین‌الملل نوزدهمین جشنواره «انیمافست» قبرس شد.

این انیمیشن که محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و به کارگردانی شیوا صادق‌اسدی است در این رقابت بین‌المللی قرار است با فیلم‌هایی از کشورهای فرانسه، مکزیک، آلمان، بلژیک، آمریکا و روسیه رقابت کند.

فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه بین‌الملل برای دریافت جایزه هزار یورویی و جایزه بزرگ جشنواره و فیلم‌های کوتاه ملی نیز برای جایزه نقدی ۵۰۰ یورویی و جایزه بهترین فیلم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

انیمیشن ایرانی ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «خرچنگ» ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ آگوست ۲۰۲۰ میلادی در سینمایی رو باز در شهر نیکوزیا قبرس به نمایش گذاشته می‌شود.

داستان فیلم خرچنگ درباره‌ پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه‌ دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه در آید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است ...

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی «انیمافست» قبرس به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم این کشور و تنها جشنواره انیمیشن قبرس امسال از ۱۹ تا ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ برابر با ۹ تا ۱۲ آگوست ۲۰۲۰ در سینماهای روباز شهر نیکوزیا کشور قبرس برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشنواره انتخاب بهترین تولیدات انیمیشن روز جهان در حوزه فیلم‌های هنری و غیر تجاری انیمیشن و رشد آگاهی مخاطب و ارتقای توسعه فرهنگی، اجتماعی در زمینه فیلم‌سازی مستقل انیمیشن و ترویج این هنر عنوان شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.