جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹

به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا؛

«قدم یازدهم» به جشنواره‌ی انیمیشن انیما می رود

انیمیشن «قدم یازدهم»

سینماپرس: پویانمایی «قدم یازدهم» ساخته مریم کشکولی‌نیا، نهمین حضور بین‌المللی خود را در بخش رقابتی بهترین فیلم کوتاه سومین جشنواره‌ی بین‌المللی انیمافیلم ۲۰۲۰ در شهر باکو آذربایجان تجربه می‌کند.

به گزارش سینماپرس، انیمیشن «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس ساخته شده است.
این فیلم کوتاه ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای به زبانی ساده و با نگاهی طنز به مفاهیمی مانند اسارت، رهایی و آزادی می‌پردازد و به طور غیرمستقیم کودک را به تجربه کردن و تلاش بیشتر تشویق می‌کند. قهرمان داستان یاد می‌گیرد که گاهی با برداشتن یک گام بیش‌تر نتایج شگفت‌انگیزتری به دست خواهد آورد.
بر همین اساس، برنامه‌های این جشنواره همچون کارگاه‌های آموزشی، مراسم گشایش و پایانی، نشست‌های تخصصی، بحث و گفت‌وگو با هیأت داوران بین‌الملل و... به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.
بنا بر اعلام رسمی دبیرخانه جشنواره، به برترین فیلم‌های انیمیشن بلند، کوتاه، سریالی، موزیک ویدیو، فیلم کودک، فیلم ساخته شده از سوی کودکان و نیز برترین فیلم‌نامه جوایزی اهدا خواهد شد.
بر اساس این خبر هدف از برگزاری این دوره از جشنواره بین‌المللی انیمیشن انیمافیلم، حمایت و آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان فیلم‌ساز آذربایجان و شناسایی آثار مطرح جهان انیمیشن است.
یادآوری می‌شود سومین جشنواره‌ی بین‌المللی انیمیشن انیمافیلم از ۲۳ تا ۲۷ مهر سال ۱۳۹۹ (۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰) در شهر باکو کشور آذربایجان به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.