یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

دبیر شورای صنفی نمایش:

تعطیلی به صورت لحظه‌ای و آنی صادر می‌شود/نحوه فعلی تعطیلی سینماهای کشور به آثار صدمه می‌زند

مرتضی شایسته و محمد قاصد اشرفی در مراسم تشییع پیکر مرحوم «حبیب کاوش»

سینماپرس: دبیر شورای صنفی نمایش گفت: نحوه فعلی تعطیلی سینماها که به صورت لحظه‌ای و آنی صادر می‌شود امکان برنامه ریزی را از شورای صنفی و همچنین صاحبان آثار می‌گیرد.

به گزارش سینماپرس، مرتضی شایسته در گفت‌وگو با میزان، پیرامون آخرین وضعیت سینماهای کشور بعد از تعطیلات تازه به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: طی جلسه امروز شورای صنفی نمایش در قبال وضعیت اکران آثار سینمایی به بحث و نظر خواهیم پرداخت، زیرا طبیعتا تعطیلی دوباره سالن‌های سینما نیازمند برنامه ریزی برای ادامه فعالیت چرخه اکران است.  

وی در همین راستا ادامه داد: از نظر ما بهتر است که اگر قرار بر تعطیلی سینماها باشد خبر این تعطیلی زودتر اعلام شود، یا اینکه اعلام کنند سینماها تا زمانی مشخص تعطیل هستند، نحوه فعلی تعطیلی سینماها که به صورت لحظه‌ای و آنی صادر می‌شود امکان برنامه ریزی را از شورای صنفی و همچنین صاحبان آثار می‌گیرد.  

دبیر شورای صنفی نمایش در همین رابطه تاکید کرد: بدون شک نحوه فعلی تعطیلی سینماهای کشور به آثار صدمه می‌زند و باعث می‌شود که این آثار در بخش اکران ضربه بخورند.  

وی با اشاره به تعطیلی سینماها تا یکم آبان ماه سال جاری اضافه کرد: در شرایط فعلی شورای صنفی نمایش تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا است و بر همین اساس تعطیلات سینماها فعلا تا یکم آبان ماه قطعی است.  

شایسته درباره روند اکران فیلم‌هایی که به دلیل تعطیلی کرونایی متوقف شده‌اند خاطرنشان کرد: ما تا جایی که امکان دارد به تمامی فیلم‌ها کمک می‌کنیم تا کمترین ضرر را کرده و در حقشان اجحافی نشود، به همین دلیل تمامی فیلم‌های روی پرده که در حال حاضر اکرانشان متوقف شده تا پایان سال بدون وقفه اکران می‌شوند و هیچ فیلمی بعد از پایان زمان مرسوم از پرده پایین کشیده نمی‌شود.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.