یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

با محدودیت ظرفیت ۲۵ درصدی؛

سینماهای خارج از نیویورک بازگشایی می‌شوند

سالن سینما

سینماپرس: سینماهایی که خارج از شهر نیویورک قرار دارند، تحت شرایطی خاص در اواخر ماه اکتبر مجاز به بازگشایی خواهند بود.

به گزارش سینماپرس به نقل از رویترز، با اعلام اندرو کوئومو فرماندار نیویورک، سینماهای خارج از این شهر بعد از ماه‌ها تعطیلی به دلیل ویروس کرونا، از تاریخ ۲۳ اکتبر مجاز به بازگشایی هستند.

این سینماها ملزم هستند که ظرفیت خود را به ۲۵ درصد کاهش دهند و نهایت حضور مخاطبان در سالن‌های آن‌ها ۵۰ نفر باشند. گفته شده تنها به مکان‌هایی اجازه بازگشایی داده می‌شود که میانگین نرخ مبتلایان جدید آن منطقه در طول ۱۴ روز گذشته کمتر از ۲ درصد باشد.

مراجعه کنندگان نیز ملزم هستند که از ماسک استفاده کنند. مگر آنکه در جای خود و مشغول خوردن و نوشیدن باشند. سینماها نیز باید از استانداردهای تایید شده و همینطور از وسایل تصفیه و تهویه هوا استفاده کنند.

به گفته ورایتی در طی هفته‌های گذشته، صاحبان سینما در نیویورک از کوئومو در خواست کرده اند که اجازه بازگشایی به صورت ایمن را بدهد، اما او فعلا تصمیم به انجام چنین کاری ندارد به همین خاطر از سوی این سینمادارها تحت فشار قرار گرفته است. طی هفته گذشته نامه‌ای از کمیته جهانی سینما به این فرماندار دموکرات ارسال شده تا از تصمیم خود برای بسته نگه داشتن سینماها در نیویورک صرف نظر کند.

سینماها در طول همه گیری با فشارهای مالی روبرو شده شده اند. مدتی پیش بود که اعلام شد، میزان مخاطبان سینمای AMC، بزرگترین سینمای زنجیره‌ای جهان، از زمانی که توانسته شعبه‌های خود را بازگشایی کند در مقایسه با سال گذشته ۸۵ درصد کاهش مخاطب داشته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.