سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

«موزه ملی هنر و ادبیات کودک» توسعه می‌یابد

«موزه ملی هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سینماپرس: طرح توسعه «موزه ملی هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» در آینده‌ای نزدیک اجرا می‌شود و فضای این موزه گسترش می‌یابد.

به گزارش سینماپرس، موزه کودک کانون در ۲۰ سال گذشته صیانت از آثار و منابع کانون را برعهده داشته است و این تلاش‌ها منجر به گردآوری گنجینه‌ای ارزشمند و گران‌بها در حوزه تصویرگری، منابع صوتی و تصویری، پوستر، کتاب، ماکت، عروسک، نشان و تندیس، تجهیزات کاربردی و اسناد و مدارک سازمانی شده است.
در حال حاضر در موزه «موزه ملی هنر و ادبیات کودک» کانون علاوه بر آثار دیگر، بیش از ۱۲هزار اثر تصویرگری ارزشمند نگه‌داری می‌شود که هر سال در چند مرحله بخشی از این آثار در قالب نمایشگاه‌های مختلف در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
بر همین اساس قرار است موزه ملی کودک با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردش‌گری و صنایع دستی و با توسعه فضای فیزیکی و فعالیت‌ها و افزایش تعداد آثارش طی ماه‌های آینده گسترش یابد و خود را برای آینده پس از دوران شیوع ویروس کرونا و حضور دوباره  کودکان و نوجوانان و علاقه‌مندان به هنر و ادبیات کودک و نوجوان آماده کند.

در همین حال وزارت میراث فرهنگی به تازگی مجوز فعالیت «موزه ملی هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که سال گذشته به ثبت رسیده بود بار دیگر به مدت سه سال دیگر تمدید کرد.
این مجوز سال ۱۳۹۸ و پس از بازدیدها و نظارت‌های کارشناسی وزارت میراث فرهنگی به موزه کانون اعطا شد.
این موزه برای تمدید مجوز گزارشی حاوی اطلاعاتی درباره‌ی برگزاری نشست‌ها، برپایی نمایشگاه‌ها، بازدیدهای حضوری و مجازی، هم‌چنین افزایش بیش از ۲هزار اثر از جمله آثار تصویرگری، پوستر، عروسک‌های نمایشی، آیینی و استاپ‌موشن، اسباب‌بازی و سرگرمی، آثار حجمی، دیپلم‌های افتخار، ابزارهای قدیمی سینمایی و... به وزارت میراث فرهنگی ارایه کرده بود.
«موزه ملی هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری واقع شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.