شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

به کارگردانی ابوالفضل توکلی؛

«قصه آرشاک» به شبکه مستند می آید

قصه آرشاک

سینماپرس: «قصه آرشاک» مستند پرتره آرشاک قوکاسیان دوبلور ایرانی، تولید جدید شبکه مستند سیما برای نخستین بار یکشنبه ۱۶ آذر ساعت ۲۱ از تلویزیون پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، «قصه آرشاک» سیزدهمین مستند از مجموعه مستندهای دوبله و صدا به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی است و در ۵۷ دقیقه به جنبه‌های مختلفی از زندگی کاری آرشاک قوکاسیان می‌پردازد.

قوکاسیان زاده ۶ مهر ۱۳۲۳ اولین دوبلور مسیحی ایرانی است، او در فاصله سال‌های ۱۳۳۹ تا اوایل سال ۶۲ به جای شخصیت‌های جوان در بسیاری از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های ایرانی و خارجی گویندگی کرده ‌است. سپس به کانادا مهاجرت می‌کند و سال ۸۷ مراحل بازگشت وی به ایران انجام شده و به دنیای دوبله باز می گردد.

این هنرمند تا امروز آثار بسیاری را از خود بر جای گذاشته است، با این همه صدای او برای نقش «سعید» در سریال دایی جان ناپلئون در یادها مانده است. در فیلم های خارجی نیز مهمترین نقش گویی او در فیلم «محمد رسول الله(ص)» به جای شخصیت عمار است.

قوکاسیان در «قصه آرشاک» درباره ورودش به دوبله، دلایل مهاجرت و فعالیتش در کانادا و همچنین اتفاقی که منجر به بازگشت این دوبلور پیشکسوت به ایران شد، صحبت خواهد کرد.

«قصه آرشاک» یکشنبه ۱۶ آذر ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۲ بامداد و ۹ صبح خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.