دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

«کودتای ۵۳» از امروز به سینما می‌رود؛

اکران یک اعتراف‌نامه‌ جذابِ آمریکایی‌- انگلیسی برای «تحریف تاریخ ایران» در گروه سینمایی «هنروتجربه»

مستند «کودتای ۵۳»

سینماپرس: مستند جنجالی «کودتای ۵۳» ساخته تقی امیرانی از امروز در برخی از سینماهای هنروتجربه روی پرده می‌رود؛ اثری که شاید از نظر تکنیکی، چیزی کم ندارد. اما روایت آن به صورتی واضح تحریف «تحریف تاریخ ایران» و قدیس‌سازی از یک «ساده‌لوح سیاسی» می باشد.

به گزارش سینماپرس، مستند بلند «کودتای ۵۳» به کارگردانی تقی امیرانی با موضوع تاریخی و سرنوشت‌ساز کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ از عصر امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه در تعدادی از سینماهای «هنروتجربه» روی پرده می‌رود تا علاقه‌مندان به تاریخ و سینمای مستند بتوانند این اثر را روی پرده عریض به تماشا بنشینند.

 «کودتای 53» در سینماهای هنروتجربه روی پرده می‌رود

مخاطبان می‌توانند با مراجعه با سایت‌های فروش بلیت برای تماشای این اثر اقدام کنند.

همچنین این مستند از امروز در سایت هاشور به صورت آنلاین اکران شده است. همزمانی اکران آنلاین با اکران در سینماهای هنروتجربه تجربه‌ای جدید در دوران کروناست.

مستند بلند «کودتای ۵۳» (coup۵۳) موضوع مهم تاریخی و سرنوشت‌ساز کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را که منجر به سرنگونی دولت محمد مصدق شد، مورد بررسی قرار داده است.

«کودتای ۵۳» در بخش نمایش ویژه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت حضور داشت و در آیین اختتامیه این جشنواره جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از آن خود کرد.

این مستند طی یک دهه ساخته شده و محصول مشترک ایران، انگلیس و آمریکا است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.