سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷

جایزه خلاقیت جشنواره ایتالیایی برای فیلم کوتاه «حیوان»

جشنواره مِد فیلم ایتالیا

سینماپرس: فیلم کوتاه «حیوان» که توسط بهمن و بهرام ارک ساخته شده است، موفق به دریافت جایزه خلاقیت جشنواره مِد فیلم ایتالیا گردید.

به گزارش سینماپرس، این فیلم کوتاه پیشتر موفقیت های بین المللی دیگری از جمله دریافت عنوان دومین فیلم برگزیده بخش سینه فونداسیون جشنواره فیلم کن را کسب کرده بود. «حیوان» محصول مدرسه ملی سینمای ایران در ادامه موفقیت‌های بین‌المللی خود جایزه خلاقیت جشنواره مِد فیلم موسوم به جایزه سروانتس را از آن خود کرد.

در بیانیه هیات داوران این جشنواره در مورد فیلم کوتاه «حیوان» آمده است: «با پیروی از یک ایده باستانی و اسطوره‌ای که روی پرده سینما با زمان حال پیوند خورده است وضعیت ناامیدکننده انسان را برای تغییر و بازگشت به طبیعت حیوانی خود را به نمایش می‌گذارد. حیوان روایت گر تلاش برای تغییر امری تغییرناپذیر است. »

«حیوان» همچنین در بیست و سومین دوره جشنواره مِد فیلم ایتالیا حضور خواهد داشت. جشنواره مِد فیلم به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی در ایتالیا از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را با تمرکز بر اهمیت دادن به فیلم‌های مستقل آغاز کرده است. این جشنواره همچنین تمرکز ویژه‌ای بر فیلم‌های کشورهای منطقه مدیترانه‌ای دارد که سهم به سزایی در ارتقای اشتراکات فرهنگی بین کشورهای منطقه داشته است.

جشنواره مد فیلم از تاریخ ۱۰ تا ۱۸ نوامبر برابر با ١٩ تا ٢٧ آبان با شعار «یک رویداد فرهنگی بزرگ» در شهر رم برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.