چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷

وقتی گرانی عوارض خروج از کشور مهم است اما گرانی آب و نان، نه!

فردانیوز: در لایحه بودجه سال آینده عوارض خروج از کشور برای هر نفر۲۲۰ هزار تومان تعیین شده که نسبت به ۷۵ هزار تومان سال قبل تا ۱۱۵ هزار تومان رشد داشته است.

در لایحه بودجه سال آینده عوارض خروج از کشور برای هر نفر۲۲۰ هزار تومان تعیین شده که نسبت به ۷۵ هزار تومان سال قبل تا ۱۱۵ هزار تومان رشد داشته است. این در حالی است که روند دریافت عوارض خروج متفاوت خواهد بود به گونه‌ای که برای سفر اول برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان دریافت می‌شود، اما در سفر دوم ۵۰ درصد به این عوارض افزایش یافته و به ۳۳۰ هزار تومان می‌رسد همچنین در سفر سوم و سفرهای بعدی تا صد در صد افزایش خواهد داشت!

این موضوع، واکنش‌های بسیاری را به دنبال خود داشت. تا جایی که شب گذشته، برنامه «۹۰» که یک برنامه فوتبالی است موضوع گرانی عوارض خروج از کشور را دستمایه‌ی طنز قرار داد. فردوسی پور در ابتدای آیتمی که در واکنش به افزایش عوارض خروج از کشور تولید و پخش شد، به کنایه گفت: «با توجه به تعرفه جدید عوارض خروج از کشور، اکثر مربیان خارجی تصمیم گرفتند برای همیشه ایرانی باقی بمانند و جایی نروند. »

واکنش فردوسی پور به گرانی عوارض خروج از کشور


روز گذشته نیز نوید محمدزاده، بازیگر کشورمان به افزایش ۳ تا ۶ برابری عوارض خروج از کشور واکنش نشان داد و در استوری اینستاگرام شخصی خود با انتشار عکس زیر نوشت: «سمیه نرو! اگر بری باید بار اول ۲۲۰، بار دوم ۳۳۰ و بار سوم ۴۴۰ تومن پول عوارض خروج از کشور بدی... نرو»به طور حتم گرانی عوارض خروج از کشور جای نقد و بحث بسیاری دارد و باید نسبت به این موضوع واکنش نشان داد، اما سوال اینجاست که چرا سلبریتی‌ها به گرانی نان، آب، برق و حذف یارانه مردم که در لایحه بودجه سال آینده قرار گرفته است، هیچ واکنشی نشان نداده و نمی دهند؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.