سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

#نه_هنرمندان_به _افطاری_ روحانی

حسن روحانی

سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما در اعتراض به وضعیت اقتصادی کشور و عدم تحقق وعده‌های روحانی به دعوت افطار رئیس‌جمهور «نه» گفتند.

به گزارش سینماپرس، قرار است طی روزهای آینده مراسم افطاری به میزبانی رئیس‌جمهور و با حضور هنرمندان و بازیگران کشورمان برگزار شد.

طی یکی دور روز گذشته نیز کارت دعوت از این هنرمندان با امضای محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به دستشان رسیده اما تعدادی از اهالی هنر در اعتراض به رئیس جمهور  اعلام کردند که در این مراسم حضور پیدا نخواهند کرد.

پرستویی: این گردهمایی‌های غیرضروری، هزینه‌های زیادی دارد

پرویز پرستویی، بازیگر سرشناس کشورمان در صفحه اینستاگرامش عکس کارت دعوتش را منتشر کرد و نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای رییس جمهور
سلام. ضمن سپاس از دعوت حضرتعالی به عرض میرساند که با توجه به شرایط بد اقتصادی و روحی مردم کشورمان باور این حقیر بر این استوار است که چنین گرد هم آیی هایی که مستلزم صرف هزینه های زیاد است (و تعدادشان هم کم نیست) شاید حداقل از نگاه بنده و تعدادی از همکارانم چندان ضروری نباشد. نیک میدانم که هدف شما از این مهمانی افطار شنیدن حرف ها و بیان مشکلات جامعه هنری از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخیر نشان داده که شما حتی بیش از ما به این مشکلات واقفید و آنها را به بهانه های مختلف بیان میدارید. اما ظاهرا ما باید فقط دلخوش باشیم که شما در کنار ما هستید و این مشکلات را میدانید و میگویید. چرا که ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوایی هستید که مشکلات را حل کند و از این نظر دقیقا مانند مایید. درخواستهای ما و سایر اقشار مردم اینروزها چندان تفاوتی با هم ندارد. همه در یک کشتی هستیم و چشم امید به شجاعت و عمل گرایی ناخدا بسته ایم. باشد که به صخره نا امیدی برنخوریم که سخت ترین صخره ها است. در پایان اضافه میکنیم که شاید اگر شما رییس جمهور نبودید اکنون همین امکان برای ابراز نظر نیز فیلتر شده بود و همین کوچک هم نتیجه رای به شماست. اینها را درک میکنیم و ممنونیم اما شما هم ما را درک کنید. »

شیلا خداداد: باز چه کمکی از ما برمیاید، آقای روحانی؟

شیلا خداداد، بازیگر سینما و تلویزیون نیز این متن را منتشر کرد: «جناب آقای رییس جمهور باز چه کمکی از ما برمیاید؟ باز هم احتیاج به حمایت بازیگران و نخبگان و ورزشکاران دارید؟ برای کوچکتر شدن سفره مردم یا گرانتر شدن دلار یا بی اهمیتی به کودکان بد سرپرست یا کودک آزاری یا کمبود و گرانی دارو یا مواد مخدری که به راحتی در دسترس نوجوانان و جوانان قرار دارد؟ من به عنوان عضو بسیار کوچک جامعه هنری از شما گله مندم و در این ضیافت شرکت نخواهم کرد چرا که صبح روز پنجشنبه میخواهم باز در چشمان هموطنانم نگاه کنم و شرمنده نباشم، تنعم از سفره پر برکت الهی! جمله عجیبیست»

* پرستو گلستانی: این افطاری ها از گلویم پایین نمیرود

جناب آقای حسن روحانی، رئیس جمهور محترم
وقتی مردم ما به سختی زندگی میکنند
و حتی دسته ای از مردم سفره سحریشان خالی است؛ این افطاری ها از گلویم پایین نمیرود، پس نخواهم آمد. دور هم میل بفرمایید، شاید کمی هم در دلتان هنگام اذان به فکر افطاری دردمندان افتادید.

* فلور نظری: در شرایطی که سفره هموطنانم خالی است به افطاری نمی‌آیم

فلور نظری دیگر بازیگر کشورمان هم در اینستاگرامش نوشت:سلام آقای رئیس جمهور به هزاران دلیل به افطاری امسال شما نمی آیم و فقط اکتفا می کنم به ذکر چند دلیل، در شرایطی که سفره ی هموطنانم خالی ست و شرایط سخت و غیر قابل تحملی را ناچارا با صبوری می گذرانند در شرایطی که همکارانم یا ممنوع الکار یا ممنوع التصویر یا ممنوع الخروج یا ممنوع الورود هستند و بسیاری خانه نشین و فراموش شده اند و بیکارند، و دلمان از این اتفاقات پاره پاره ست، در شرایطی که به وعده هایتان عمل نکردید و حتی توضیحی هم نمی دهید، در شرایطی که روز به روز مشکلات نه تنها حل بلکه زشت تر و بدتر می شود. من به این افطاری نمی آیم. ای کاش ذوق و امید و دلخوشی ما و مردمی که به شما اعتماد کردند رو به یاس و نا امیدی تبدیل نمی کردید. ای کاش.

تعداد دیگری از هنرمندان مانند مازیار میری(کارگردان)، بهار و برزو ارجمند(بازیگر)، احسان کرمی(مجری)، سارا بهرامی(بازیگر) پست مشترک پرویز پرستویی را منتشر کردند  و مهناز افشار و آناهیتا همتی هم به نوع دیگر از حضور در این مراسم سر باز زدند.

*فارس

نظرات

  • ۱۳۹۷/۰۳/۰۸ - ۱۳:۰۱
    0 0
    سیاست دولت تدبیر وامید در ارتباط با هنرمندان فقط جذب گروه ودفع ونهی ونفی مخالفین بوده در 5 سال گذشته همزمان با عمر این دولت همین چهره ها بارها برای افطاری ومیهمانی انتخاباتی حضور داشتند در استانهای مختلف این میهمانی ها بدور از هرگونه کار وتلاش پررنگ تر بوده و در تخلفات انتخاباتی تعدادی ار مدیران هم مطرح است در اجرای این نوع میهمانی های دولت وصرفه جویی بودجه ناشی از عدم انجام ماموریت های فرهنگی هنری سینمایی بودجه جا مانده صرف دیگر سیاست هاشده

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.