پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱

فرزندان شهدا زینت بخش هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران

هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران

سینماپرس: آیین هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران امشب ۲۱ تیر ماه با حضور هنرمندان و مسئولان سینمایی در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش سینماپرس: آیین هفدهمین جشن مدیران تولید سینمای ایران شامگاه پنجشنبه ۲۱ تیر ماه باحضور جمعی از سینماگران، مسئولین فرهنگی و تعدای از خانواده شهدا در محل هتل انقلاب برگزار شد.  

در این مراسم که «مهران رجبی» مجری آن بود، در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به حضار بابت تاخیر در شروع مراسم عذر خواهی کرد.

در ادامه یونس صباحی از مدیران تولید پیشکسوت سینما گفت: این جشن به بهانه تجلیل از مدیران تولید سینما برگزار می شود و امیدوارم با این تجلیل ها جایگاه این قشر از سینماگران بیشتر شناخته شود.

مهران رجبی از «فاطمه ذوالقدر» نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس و «سیروس الوند» کارگردان سینما دعوت کرد تا جهت تقدیر از «یوسف صمدزاده» روی صحنه بیایند.

صمدزاده با حضور روی سن بیان کرد: معتقدم مدیران تولید بهتری از من در سینما وجود دارد و باید آنها این لوح را می گرفتند. البته خوشحالم که این مراسم در کنار همکارانم و اعضای خانواده ام برگزار شد نه بعد از مرگم.

سیروس الوند نیز در ادامه این مراسم توضیح داد: طی یک ماه گذشته چند مراسم عزاداری دعوت شدم و امشب اولین جشن است که برگزار می شود. بسیار ناراحت هستم که جشن ها در حال کم شدن است؛ ما به جشن زنده هستیم نه اشک. همچنین به مدیران تولید اعلام می کنم که شما نخ سینما هستید در شرایطی که امروز سینما دست ۱۵ نفر است شما باید شرایطی را فراهم کنید تا افرادی که بیکار هستند سر کار بیایند.

سپس از کیومرث پور احمد و مهدی صیاد شیرازی (فرزند شهید سپهبد صیاد شیرازی) و علی کشوری (فرزند شهید خلبان احمد کشوری) دعوت شد تا برای اهدا لوح تقدیر و دیپلم افتخار به سعید سعدی روی صحنه بیایند.

کیومرث پوراحمد نیز بیان کرد: دمتان گرم که هوای خودتان را دارید و برای سینما جشن می گیرید، مدیران دولتی که به فکر سینما نیستند. درباره سعید سعدی نیز باید بگویم جزو افراد بسیار خوب و با آرامش سینما است چه در زمانی که مدیر تولید بود و چه حالا که تهیه کننده است. 

سعید سعدی نیز گفت: از انجمن مدیران تولید برای این برنامه تشکر می کنم.

در بخش دیگر مراسم  از حجت الاسلام احمد مازنی «رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس» و حسین محجوب نماینده مجلس دعوت شد تا برای اهداء لوح تقدیر و دیپلم افتخار به ناصر مقدس روی صحنه بیایند.

مازنی در سخنانی گفت: افرادی از صنوف مختلف امشب در کنار اعضای انجمن مدیران تولید حضور دارند که این حضور به هم افزایی و همفکری کمک می کند. سینماگران در جامعه تاثیرگذار هستند و باید از این فرصت وتاثیرگذاری در جامعه استفاده کنند. به خصوص سینماگران می توانند با استفاده از فضای مجازی و با استفاده از فالورهای خود برای تاثیرگذاری مثبت در جامعه استفاده کنند.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم تا در مجلس قانون صنفی هنر را تصویب کنیم زیرا هنرمندان فاقد این قانون هستند و همین مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است. در حال حاضر هنرمندان مانند کارگران باید از وزارت رفاه به دنبال حقوق خود باشند که این امر در شان آنها نیست. امیدوارم این قانون هرچه سریعتر توسط مجلس تصویب شود.

در ادامه پوران درخشنده کارگردان سینما، مصطفی کواکبیان نماینده مجلس و علی دهکردی لوح افتخار و دیپلم افتخار را به عباس درخشنده اهدا کردند.

پوران درخشنده گفت: خوشحالم در شرایطی که مصیبت از آسمان زمین و هر طرف بر سر ما می بارد این مراسم برگزار می شود. این روزها جامعه ما آرامش ندارد و مسایل اقتصادی و مالی شرایط را برای همه سخت کرده است حتی بسیاری از افراد که در این مراسم حضور دارند مدت ها است که بیکار هستند.

وی که برای تجلیل از برادرش روی سن آمده بود بیان کرد: برادرم معمولا مدیر تولید فیلم های من بوده و همیشه در زمینه پایین آمدن هزینه تولید تلاش کرده است.

کواکبیان نیز بیان کرد: شما مدیران تولید باید به این مساله توجه کنید که جایگاه بسیار مهمی در سینما دارید و میزان الحراره جامعه هستید. شما تولیدکنندگان سینما باید دست به دست هم دهید تا انحصار در سینما را بشکنید و ما هم در مجلس پشت سر شما هستیم.

وی توضیح داد: این اختلاس ها و این رقم های نجومی و سرکیسه کردن مردم را در فیلم های خود نشان دهید تا آبروی آنها برود.

در ادامه با حضور محمدرضا باهنر، سید محمود دعایی و بهروز افخمی دیپلم افتخار و لوح تقدیر به وحید مشایی اهدا شد. 

محمود دعایی نیز گفت: افتخار می کنم که یکی از علاقه مندان و حامیان سینما هستم. 

افخمی نیز بیان کرد: فیلمسازان و کارگردانان در فیلم ها برای اینکه چیز خوبی بسازند در حال دیوانه بازی هستند و برنامه های تولید فیلم را به هم می ریزند و این مدیران تولید هستند که شرایط  را برای تولید فیلم فراهم می کنند.

باهنر نیز تاکید کرد مدیران تولید می توانند دو راهی را از جلوی پای هنرمندان بردارند و به سینما کمک کنند. 

برای تقدیر از عبدالله شهباززاده، لیلا زین الدین و رسول صدرعاملی روی صحنه آمدند.

صدرعاملی بیان کرد: بعد از ۱۰ سال غیبت با ۲ کار به سینما بازگشتم. مدیران تولید قلب تپنده تولید هستند و نباید فراموش کرد که ما باید خودمان به فکر خودمان باشیم.

علی قائم مقامی و حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد و امیر سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوا نیروز برای تقدیر و اهدا دیپلم افتخار به «طاهر امانی» روی صحنه آمدند.

ابوترابی در این مراسم گفت: سینمای ایران بعد از انقلاب درخشید و فیلم های دفاع مقدس را می توان نماد دفاع مقدس دانست زیرا محتوای این آثار ارزشمند هنری از دفاع مقدس سرچشمه می گرفت. شهدای عالی قدر شخصیت های متفاوتی داشتند که در فیلم های دفاع مقدس ظهور پیدا کردند و همین مساله این آثار را  با فیلم های هالیوودی که درباره جنگ ساخته شده اند متفاوت می کند. دنیا به این فکر است که فیلم های خوبی از فرار از زندان در طول جنگ ها نشان دهند اما اسرای ایران فرار نمی کردند بلکه مبارزه می کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.