سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

بازدید «معاون امور هنری وزیر ارشاد» از «موزه هنرهای معاصر تهران»؛

سالاری: حساسیت جامعه هنری نسبت به گنجینه ارزشمند موزه بزرگترین سرمایه برای میراث داری از این ثروت ملی است

محمود سالاری

سینماپرس: محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از حواشی بوجود آمده برای یکی از آثار این موزه در نمایشگاه «مینیمالیسم و کانسپچوآل آرت» ، عصر دیروز از موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرد.

به گزارش سینماپرس، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمراه عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی پس از حواشی بوجود آمده در خصوص ورود حشره به یک قاب عکس از مجموعه برند و هیلابکر در بازدید از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، ثروت ملی و نگهداری شایسته آن از مهمترین دغدغه های ما و خانواده هنر ایران است.

سالاری افزود در بازدیدی که امروز پس از بررسی های کارشناسان مرتبط، از این اثر و سایر آثار موجود در نمایشگاه داشتم، خوشبختانه این اثر هیچ گونه آسیبی ندیده و حشره مزبور ضمن پاک سازی اصولی توسط متخصصان، در هیچ یک از آثار نمایشگاه دیده نشده است.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ درادامه ضمن اشاره به اهمیت بالای گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران گفت: حساسیت جامعه هنری نسبت به گنجینه ارزشمند موزه بزرگترین سرمایه برای میراث داری از این ثروت ملی است و ما در معاونت امور هنری تمام تلاشمان را برای حفظ، نگهداری و رفع برخی مشکلات باقی مانده از مرمت موزه انجام خواهیم داد.

در این بازدید عبدالرضا سهرابی، مدیرکل هنرهای تجسمی و عبادرضا اسلامی رییس موزه هنرهای معاصر تهران گزارشی از اقدامات انجام شده درخصوص مشکل پیش آمده و رفع آن توسط کارشناسان متخصص در این حوزه و بررسی سلامت سایر آثار موزه هنرهای معاصر تهران ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.