چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی:

دوران مدیریت سختی را برای حفظ خانواده سینما پشت سر گذاشتیم

حبیب ایل بیگی در مراسم تشییع پیکر مرحوم خسرو امیرصادقی

سینماپرس: لحظه به لحظه برای اهالی سینما اگر اتفاقی می‌افتاد به سرعت در دفتر دادستان کل کشور این موضوع پیگیری می‌شد و مواردی که می‌توانست کارهایشان به سرعت انجام شود، مشکلاتشان مرتفع شد.

به گزارش سینماپرس، حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره رخدادها و حواشی اخیر در حوزه سینما می‌گوید: دوران مدیریت سختی را برای حفظ خانواده سینما پشت سر گذاشتیم، من برای پیگیری مورد آقای جعفر پناهی در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر به زندان رفتم تا ایشان به مرخصی بیایید، علاقه‌مند نبودند، تلفنی با ایشان در زندان صحبت کردم، حاضر نشدند به دفتری که بودم بیاییند. اطرافیان ایشان دوست داشتند او در زندان بماند، چون منافع بیشتری برای عده ای داشت اما گفت و گوها نتیجه داد و ایشان از زندان بیرون آمدند و مشکلاتشان حل شد.

گفت‌وگوی اخیر حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اشاره می‌کند: ما به دادگاه‌های زیادی رفتیم و با قضات مختلفی گفت‌وگو کردیم. قضات محترمی که برای سینماگران احترام قائل بودند و همه تلاش کردند که مشکلات اهالی سینما حل شود. ما چندین جلسه با دادستان کل کشور و روسای صنوف برگزار کردیم و این پل ارتباطی برقرار شد، لحظه به لحظه برای اهالی سینما اگر اتفاقی می‌افتاد به سرعت در دفتر دادستان کل کشور این موضوع پیگیری می‌شد و مواردی که می‌توانست کارهایشان به سرعت انجام شود، مشکلاتشان مرتفع شد و خوشبختانه موردی نداشتیم که بتواند ادامه پیدا کند.

این گفت‌وگوها را همچنان ادامه می‌دهیم و بیش از ۱۰۰ جلسه نشست و گفت‌وگو با اهالی سینما برگزار شده و حرفهای دوستان را هم شنیده‌ایم و نکاتی داشتند که می‌توانسته به مسئولین مختلف ارجاع بشود که این اتفاق افتاده است. همه تلاش کردیم خانواده سینمای ایران آسیب نبیند و خدا رو شکر که با کمترین آسیب از این مرحله گذشتیم.

ایل‌بیگی در ادامه اشاره می‌کند: عده‌ای به دنبال تعطیل کردن سینمای ایران هستند به همین دلیل برخی متقاضیان پروانه ساخت از ما می‌خواهند نامشان اعلام نشود. انتشار نسخه اصلی برخی فیلم‌های اکران نشده مشکوک است و برای ما عجیب بود بعضی صاحبان این فیلم‌ها حتی پیگیری هم نکردند!

*وطن آنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.