دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴

مدیر دبیرخانه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر:

۱۰۶ اثر درخواست خود را برای حضور در «بخش سودای سیمرغ» ثبت کرده‌اند/ ۵۱ اثر ثبت‌نامی به فیلمسازان اول تعلق دارد

هفتمین روز از چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر

سینماپرس: ۱۰۶ اثر متقاضی حضور در بخش سودای سیمرغ چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شدند.

به گزارش سینماپرس، سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بیان کرد: طی یک ماه فرصت ثبت‌نام آثار سینمایی در سامانه جشنواره که تا پایان آبان ماه ادامه داشت، تهیه‌کنندگان ۱۰۶ اثر درخواست خود را برای حضور در بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) جشنواره چهل و دوم ثبت کرده‌اند.

مدیر دبیرخانه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اشاره به حضور ویژه فیلمسازان اول در این دوره جشنواره گفت: ۵۱ اثر ثبت‌نامی به فیلمسازان اول تعلق دارد که در کنار فیلمسازان صاحب نام متقاضی شرکت در جشنواره هستند.

سیمونیان از تطابق آثار ثبت نامی با آیین‌نامه توسط دبیرخانه جشنواره خبر داد و اظهار کرد: فیلم‌های حایز شرایط حضور پس از ارسال نسخه توسط هیات انتخاب بازبینی خواهد شد.

وی ادامه داد: هیات انتخاب مسابقه بخش ملی، بازبینی فیلم‌های متقاضی حضور را از ۱۵ آذر ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه اسامی فیلم‌های منتخب را برای حضور در بخش مسابقه سینمای ایران چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اعلام خواهد کرد.

سیمونیان از صاحبان آثار متقاضی درخواست کرد طبق زمان‌بندی اعلام شده نسخه بازبینی را حداکثر تا ۱۵ آذر ماه به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

گزارش بخش بین‌الملل جشنواره نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیری مجتبی امینی برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.