یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۳

محمد شیری:

«سینما» دست یک عده خاصی است/ هیچ زمانی جزو باند نبودم و سعی کردم مستقل و به عشق مردم کار کنم

محمد شیری؛ فلسطین؛ تجمع هنرمندان در موزه هنرهای معاصر

سینماپرس: بازیگر تلویزیون گفت: جزو هیچ باندی نیستم و سعی کردم مستقل و به عشق مردم کار کنم اما به طور کلی سینما دست یک عده خاصی افتاده است.

به گزارش سینماپرس، محمد شیری بازیگر کشورمان درباره نقش آفرینی خود در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی گفت: اصولا دیگر نقش بلند قبول نمی‌کنم و نقش‌های کوتاه برایم بهتر است. نقش‌های بلند کار می‌کنیم، زحمت می‌کشیم و اگر به سانسور کشیده شود خستگی به تن آدم می‌ماند.

وی ادامه داد: مردم از من خیلی سوال می‌پرسند که چرا نیستید؟ البته خب من در فضای کاری‌ که دارم باند بازی نداشته‌ام اما به طور کلی سینما دست یک عده خاصی است و متاسفم که چنین اتفاقی افتاده است.

شیری در پاسخ به این سوال که چگونه سینما از دست یک عده خاص خارج می‌شود گفت: نمی‌شود، زیرا متاسفانه بی‌اخلاقی تنها در سینما و تئاتر نیست و ما در سطح جامعه بی اخلاقی و بزهکاری را روز به روز می‌بینیم و من خدا را شاهد می‌گیرم که جرئت نمی‌کنم در کوچه و خیابان تردد کنم آنقدر که افراد می‌آیند و مشکلاتشان را به من می‌گویند.

این بازیگر شناخته شده تاکید کرد: من جزو این باندها نیستم و هیچ زمانی جزو باند نبودم و سعی کردم مستقل و به عشق مردم کار کنم. خدا شاهد است اگر در این سال‌ها لطف مردم نبود تا الآن بازی را کنار گذاشته بودم. اما به طور کلی چیزهایی پشت پرده است که نمی‌توانم به زبان بیاورم. سینما دست یک عده خاصی است حال مردم خوب نیست و به خصوص ما هنرمندان که حساس هستیم و هنگامی که بی‌اخلاقی می‌بینیم بهم می‌ریزیم و این حرف تنها مربوط به صنف خودم نیست.

وی ادامه داد: در هر صورت سال جدید است و من آرزو می‌کنم و امیدوارم در این سال با آمدن فصل بهار به معنی تحول، تمام انسان‌ها متحول بشوند و اگر انسان‌ها تا به الآن طور دیگری فکر می‌کردند امروز اگر کاری غلط است آن را کنار بگذارند و نگویند من درست می‌گویم. فرقی ندارد سرنوشت یک ملت و خانواده دست من باشد یا کسی دیگر اما این بی‌اخلاقی‌ها درست نیست. من بیشتر نگران نسل جوان هستم که جوانی نکردند و عمرشان به بطالت می‌گذرد و امیدوارم یک اتفاق خوشایندی بیفتد.

شایان ذکر است که محمد شیری بازیگر کشورمان با اصالت مشهدی متولد ۳۰ بهمن ۱۳۲۸ است. وی در سال ۱۳۴۹ فعالیت خود را آغاز کرد و در تئاتر به کارگردانی هادی اسلامی بازی کرد. شیری پس از آن به تلویزیون و سینما رفت و به ایفای‌نقش در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های تلویزیونی نیز پرداخت و با مجموعه تلویزیونی شب‌های برره به اوج شهرت خود دست یافت. همچنین وی در فیلم‌های سینمایی همچون لازانیا، بی‌دل، چگونه میلیارد شدم، ملودی، ستاره دنباله دار و بسیاری اثر سینمایی دیگر نقش آفرینی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.