دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۸

بازی رسانه‌ای به سبک «شاه‌نشینان خانه‌سینما»؛

یک «انجمن ثبت نشده» خواستار شفاف سازی مالی «وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی» شد!

نشست خبری مدیر عامل و رئیس هیات مدیره خانه سینما

سینماپرس: عدم شفاف سازی مالی یکی از اشکالات جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی دولت سیزدهم بوده است، ولی اکنون در اقدامی طنزگونه و در مدل بازی رسانه‌ای شاه‌نشینان خانه سینما که همیشه از شفاف سازی مالی و قانونی فراری بوده اند، مجموعه‌ای ثبت نشده و بدون پشتوانه قانونی با نام «انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران» طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شفاف سازی مالی مجموعه های وابسته به وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی شده است!

به گزارش سینماپرس، متن نامه انجمن تهیه‌کنندگان مستقل به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

سلام. با عنایت به روزهای پایانی دوره وزارت حضرتعالی مقتضی است؛ به مدیران محترم زیر مجموعه دستور فرمایید به روال دوره قبل، نسبت به ارائه گزارش شفاف مالی در کلیه بخش ها بخصوص سازمان سینمایی اقدام نمایند.

بدون شک شفاف‌سازی عملکرد مالی بنیادها و بخشهای زیر مجموعه خصوصاً بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سینما شهر، صندوق اعتباری هنر و ... از جمله اعلام و انتشار اسامی تولیدات با قید میزان مشارکت دولت، میزان دریافتی افراد و مدیران پروژه ها، هزینه های مترتب بر حضور مدیران و نمایندگان زیرمجموعه ها در رویدادها و فستیوال های بین المللی،جهانی، یادگاری مهم از دوران وزارت حضرتعالی خواهد بود.

جناب وزیر؛ این شفاف سازی برای شما که علاقه‌مند به ایفای نقش در سپهر سیاسی آینده ایران هستید، بسیار راهگشا خواهد بود.

طبیعتا با اقدامات جناب آقای دکترحسین انتظامی در ایجاد بنای شفاف سازی در سازمان سینمایی که به کرات و با شفافیت کلیه رفت و آمدهای مالی را اعلام نموده‌اند، اکنون این اقدام از سوی جنابعالی مسبوق به سابقه و آسان‌تر خواهد بود.

پیشاپیش از اقدام عاجل شما سپاسگزاریم.

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.