سه‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰

در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان تبلیغات اسلامی مطرح شد؛

حجت‌الاسلام خاموشی:سازمان تبلیغات اسلامی نهادی تأثیرگذار است/ حجت‌الاسلام محمد قمی: باید میان تبلیغ سنتی و مدرن هم‌افزایی ایجاد کرد

مراسم تکریم و معارفه روسای سازمان تبلیغات اسلامی

سینماپرس: حجت‌الاسلام محمد قمی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی که صبح امروز در حوزه هنری برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت عزم ملی برای تبیین اسلام ناب، گفت: باید میان تبلیغ سنتی و مدرن هم افزایی ایجاد کرد.

به گزارش سینماپرس، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس پیشین سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان تبلیغات اسلامی که صبح امروز در حوزه هنری برگزار شد گفت: از رهبر انقلاب متشکرم که این مسئولیت را در طی این سالها به من محول کردند. خیلی از بخش های کشور با سازمان تبلیغات اشتراک وظیفه دارند و نظام بودجه ریزی بسیار سخت است ولی من هیچگاه از کار خسته نشدم. باید سعی کنیم واژگانی که رهبر انقلاب در حکم بنده ذکر و به بنده محول کردند را پیگیری کنیم. من فرمان رهبر انقلاب را حجت شرعی می دانم.

وی خطاب به حجت الاسلام قمی گفت: سازمانی را تحویل می گیرد که مجموعه ای انقلابی و ولایی و دارای بینش بالایی است. ما در حوزه هنری خط تراز هنر را تعریف کردیم. انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سبک زندگی را در این حوزه پیگیری کردیم. در تبیان کاربر ملی، شبکه ملی و محتوای ملی را مورد توجه قرار دادیم. با آموزش و پرورش هماهنگ شدیم تا برای مخاطب نسل جوان تدبیر کنیم. همچنین بسط حرکت قرآنی در سراسر کشور مورد نظر بوده است. با تعامل مثبت با حوزه، تحقق ۱۰۰ هزار تبلیغ در موسمی مانند محرم قابل تحقق است. امروز این عدد ۵۰ هزار تبلیغ است.

حجت الاسلام خاموشی ادامه داد: نگاه ما در برنامه ریزی زیرساختی است. ادبیات بانک داده در سازمان تبلیغات تثبیت شده است. قوای ما باید بر مبنای داده های اجتماعی تبلیغ کنند و بدون آن برنامه ریزی ممکن نیست.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی در کشور نهادی تأثیرگذار است. شورای هیئات مذهبی در شهرها و استانها انتخابات دارند و این شبکه پای کار رهبر انقلاب هستند و می توان مشکلات را با این ظرفیت ها برطرف کرد.

حجت الاسلام خاموشی در پایان گفت: مردم، خودشان دین و انقلاب را حفظ می کنند و باید مردم را پاس داشت و سازمان تبلیغات باید این مسیر را حفظ کند. من از همه مراکز و همکاران خودم ممنون هستم و از کاستی ها عذرخواهی می کنم.

آخرین سررسید شهیدحججی که شامل دست نوشته های آن شهید است، از سوی موسسه مستشهدین عاشورا به رئیس سابق سازمان تبلیغات اهدا شد.

همچنین تربت امام حسین(ع) و یک انگشتر نیز از سوی شورای مرکزی هیئات مذهبی به حجت الاسلام خاموشی اهدا شد.

حجت الاسلام محمد قمی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سلام خدا بر شهیدان باهنر و حقانی که در این سازمان خادم بودند. سلام بر شهید شریف قنوتی که اولین شهید روحانی دفاع مقدس است. ما همه مدیون شهدا هستیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: دیدگاه امام(ره) در اول انقلاب باعث ایجاد نهادهایی شد که پیش رونده باشند. تکلیف ما ابلاغ است به جامعه ای که اساساً انقلابی است. اگر جامعه غباری گرفته عرضه اسلام ناب این جامعه را مستحکم می کند.

حجت الاسلام محمد قمی افزود: انقلاب ما در آستانه یک جهش بزرگ است و یک مخاطره دشوار پیش رو داریم البته افق های روشنی پیش رو است که یکی از آنها نابودی اسرائیل است.

وی گفت: اسلام ناب باید به دقیق ترین شکل عرضه شود. دریافت بنده این است که یک عزم ملی توسط همه سازمانها و نهادها لازم است که اسلام ناب تبیین شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: تبلیغ صرفاً وظیفه روحانیون نیست، گرچه سازمان باید در این امر رشد کند، اما باید همه امت خود را مبلغ این مکتب بدانند. باید بین تبلیغ سنتی و مدرن یک هم افزایی ایجاد کرد. تبلیغ شأن امامت  است و امروز تبلیغ مهجور شده است که خود آن به تبلیغ نیاز دارد. ما به یک مواصلت بین مومنین محتاجیم تا این مسیر را طی کنیم.

وی در پایان گفت: تعابیر حضرت آقا در مورد آقای خاموشی بسیار دقیق است که سازمان تبلیغات به رشد و توسعه‌ کمّی و کیفی قابل توجه نائل گشته و آقای خاموشی در این مدت خدمات متراکمی داشته است. من از همه نیروها و فعالیت های انجام شده تشکر می کنم.

در پایان این مراسم حجت الاسلام قمی انگشتری را به رسم یادبود به حجت الاسلام خاموشی اهدا کرد. همچنین تندیسی از سوی حوزه هنری به حجت الاسلام خاموشی اهدا شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.