یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل؛

پخش سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» در دهه فجر

سریال تاریکی شب روشنایی روز

سینماپرس: کارگردان سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» با بیان اینکه قصه اصلی این مجموعه تلویزیونی پیرامون عشق و وفاداری است، اعلام کرد که کار در دهه فجر روی آنتن می‌رود.

به گزارش سینماپرس، حجت قاسم‌زاده اصل کارگردان سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» درباره قصه اصلی این سریال گفت: سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» مناسبتی نیست و برای دهه فجر هم ساخته نشده بلکه داستانی عاشقانه دارد که به عشقی ۴۰ ساله و ناکام مربوط است.

وی ادامه داد: بخشی از این سریال در دهه ۵۰ می‌گذرد و این سوءتفاهم برای خیلی‌ها ایجاد شده که به دلیل تقارن زمان موجود در بخش‌هایی از این سریال در دهه ۵۰ سریال مناسبتی است اما قصه اصلی این سریال پیرامون پیمان و عشق و وفاداری است.

این کارگردان درباره فضاهایی که در این سریال به تصویر کشیده شده است، نیز بیان کرد: در مورد کارهایی که برای دهه ۵۰ ساخته می‌شود متاسفانه اشتباهی وجود دارد و آن هم اینکه دوستان به اشتباه به جای نشان دادن فضای دهه ۵۰، فضای دهه ۳۰ و ۴۰ را نشان می‌دهند. دهه ۵۰ در تهران همان برج‌های سامان، میرزای شیرازی، یوسف آباد و... است که از زمان حاضر ما و دهه ۹۰ خیلی دور نیست. ما هم در این راستا سعی کردیم فضای واقعی دهه ۵۰ را در «تاریکی شب، روشنایی روز» نشان دهیم.

قاسم‌زاده اصل با اشاره به اینکه در تمامی سکانس‌های این سریال از فضاهای موجود در تهران و لوکیشن‌های واقعی استفاده شده است، بیان کرد: ما برای تصویربرداری این سریال به شهرک سینمایی نرفتیم. بخشی از لوکیشن‌های خیابانی را دکور زدیم و فضاهایی که ماشین‌های امروزی در خیابان‌ها بودند و المان‌های امروز تهران را با تکنیک‌های کامپیوتری حذف کردیم.

این کارگردان در پایان درباره زمان پخش این سریال گفت: مدتی است که کار آماده پخش است و تحویل سیمافیلم دادیم و مدیران باید تصمیم بگیرند که چه زمانی پخش شود، اما آخرین خبری که به ما دادند این بوده است که در دهه فجر امسال پخش خواهد شد.

فرهاد قائمیان، ‌ سام کبودوند، سیدمهرداد ضیایی، فرزین صابونی، احسان امانی، مائده طهماسبی، بهاران بنی‌احمدی، بهرام ابراهیمی، روزبه حصاری، مهرداد ضیایی، ناصر ممدوح، پرویز پورحسینی و امیرحسین مدرس از بازیگران این سریال هستند.

«تاریکی شب روشنایی روز» داستان زندگی بهنام طریقت است که جریان روزمره حیاتش از مدار عادی خارج می‌شود. او مجبور است جواب چرایی مشکلات امروزش را در گذشته پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.